Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska odzyskuje znaczący kontrakt

0
Podziel się:

Wartość kontraktu to prawie 50 milionów złotych.

Łukasz Gołębiowski, dyrektor pionu sprzedaży Poczty Polskiej</br>
Łukasz Gołębiowski, dyrektor pionu sprzedaży Poczty Polskiej</br> (Poczta Polska)
bEUmkwgl

Poczta Polska ponownie będzie obsługiwać korespondencję PGE S.A. Wartość kontraktu to prawie 50 milionów złotych.

[Aktualizacja 13:03]

PGE to największa w kraju spółka z branży energetycznej. Poczta Polska wcześniej obsługiwała już jej korespondencję, ale po deregulacji rynku pocztowego w zeszłym roku przegrała konkurencję z prywatnym biznesem. Ostatnio zajmowała się tym firma Inforsys, która współpracowała z InPostem, jednym z głównych konkurentów Poczty Polskiej na rynku.

bEUmkwgn

- To kolejny dowód tendencji powrotu do usług Poczty Polskiej firm, które wcześniej zdecydowały się na współpracę z operatorami konkurencyjnymi - mówi Łukasz Gołębiowski, dyrektor pionu sprzedaży Poczty.

Z usług Poczty zrezygnowały między innymi sądy i prokuratura. Od stycznia dostawcą ich listów i paczek jest Polska Grupa Pocztowa, która zgarnęła wart pół miliarda złotych kontrakt. To jedna z największych porażek Poczty Polskiej - w przetargu zaoferowała cenę o 80 milionów złotych wyższą niż PGP.

W 2013 r. spółka wygrała prawie dwa tysiące przetargów na łączną kwotę ponad 2,1 miliarda złotych. To pozwoliło jej w zeszłym roku wypracować wynik netto na poziomie niemal 37 milionów złotych - o prawie 52 miliony złotych mniejszy niż w 2012 roku.

Firmie kurczy się udział przychodów z wysyłania listów papierowych. To dlatego Poczta zamierza mocniej zaistnieć na rynku przesyłek kurierskich. Władze już zapowiadają przejęcia mniejszych firm i do 2018 roku chcą zdobyć 20 procent rynku.

bEUmkwgt

Umowa z PGE dotyczy wydruku, kopertowania, dostarczania i zarządzania zwrotami korespondencji w oparciu o platformę usług elektronicznych Envelo. _ Grupa Poczty Polskiej zaoferowała usługę, gdzie jedyną czynnością po stronie klienta będzie dostarczenie korespondencji w formie elektronicznej, którą Poczta Polska następnie wydrukuje, zapakuje do kopert oraz dostarczy pod wskazany adres _ - podała spółka w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmkwgO
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)