Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska redukuje zatrudnienie. Odejść muszą tysiące

0
Podziel się:

W Poczcie Polskiej wydatki na pensje i premie stanowią około 70 procent wszystkich kosztów. Po przegranym przetargu na obsługę sądów i prokuratur wielu pracowników jest po prostu zbędnych.

Poczta Polska redukuje zatrudnienie. Odejść muszą tysiące
(SGH mat.pras.)
bEJULdnp

Zwolnień grupowych nie będzie, ale Poczta Polska chce zredukować zatrudnienie. W firmie trwa program dobrowolnych odejść. W ubiegłym roku z pracą rozstało się około 5 tysięcy 400 osób. Obecnie Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tysięcy pracowników. Prezes Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak (na zdjęciu) mówi, że to za dużo.

- _ Od 2011 roku mamy program dobrowolnych odejść. W ramach tego programu zmniejszyliśmy zatrudnienie o 12 tysięcy osób i to będzie kontynuowane _- tłumaczy szef spółki.

Jak dodaje, jedną z przyczyn redukcji zatrudnienia jest przegrany przetarg na obsługę sądów i prokuratur. Dla firmy oznacza to utratę 290 milionów złotych.

bEJULdnr

- _ Gdybyśmy zrobili taki bieżący rachunek, to musielibyśmy zwolnić kilka tysięcy osób od pierwszego stycznia. Tego nie zrobiliśmy, ale otworzyliśmy program dobrowolnych odejść i do dzisiaj rozstaliśmy się z czterema tysiącami osób _.

W Poczcie Polskiej wydatki na pensje i premie stanowią około 70 procent wszystkich kosztów.

W minionym tygodniu kierownictwo Poczty podsumowało finansowo miniony rok. Władze spółki zapowiedziały gotowość do giełdowego debiutu w ciągu dwóch najbliższych lat.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJULdnx
bEJULdnS
business news
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)