Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska wyda 1,3 miliarda na inwestycje

0
Podziel się:

Jak wskazała spółka, do końca 2013 roku Poczta Polska będzie miała 275 pocztowych stref finansowych i 280 mikrooddziałów Banku Pocztowego.

na zdjęciu: Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej
na zdjęciu: Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej (SGH mat.pras.)
bECsSjbF

Ponad 1,3 mld zł chce wydać do 2017 r. Poczta Polska na realizację planu inwestycyjnego - poinformowała spółka w komunikacie. Poczta chce rozwijać rynek paczek, nowoczesne usługi bankowo-ubezpieczeniowe, logistykę i komunikację cyfrową.

Jak wskazała spółka, do końca 2013 roku Poczta Polska będzie miała 275 pocztowych stref finansowych i 280 mikrooddziałów Banku Pocztowego. _ Do 2014 r. będzie łącznie około tysiąca punktów dedykowanych sprzedaży usług finansowych. W tym roku pojawi się także około 70 placówek nowego typu, bez okienek, z pełną ofertą Grupy Kapitałowej PP. Klienci będą mogli korzystać także z samoobsługowych stref, w których przez całą dobę nadadzą przesyłkę i odbiorą list polecony za pomocą haseł SMS _ - poinformowała spółka.

W czerwcu br. zarząd Poczty Polskiej poinformował, że chce, by w najbliższych latach firma trafiła na giełdę. Prezes spółki Jerzy Jóźkowiak mówił wówczas, że przedsiębiorstwo powinno pojawić się giełdzie, kiedy będzie pokazywało stabilne wzrosty, a z punktu widzenia potencjalnych nowych akcjonariuszy inwestowanie w nie będzie miało sens.

bECsSjbH

W 2012 r. wynik finansowy brutto Grupy Poczty Polskiej wyniósł 163 mln zł, co oznacza prawie 100-proc. wzrost w porównaniu z 2010 r. W odniesieniu do 2011 roku, kiedy wynik ten podliczono na 214 mln zł, daje to jednak 24-proc. spadek. W ubiegłym roku firma zredukowała koszty o 170 mln zł; na inwestycje rozwojowe i pracowników wydała 86 mln zł.

Poczta Polska SA jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. W firmie pracuje ok. 90 tys. pracowników. Od początku 2013 r. na mocy znowelizowanego Prawa pocztowego spółka pełni funkcję operatora wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych. Taki operator jest zobowiązany do tego, by w całym kraju przez pięć dni w tygodniu świadczyć usługi powszechne, czyli np. zapewnić możliwość nadania i odebrania listu do 2 kg oraz paczki do 10 kg. Funkcję tego operatora PP będzie pełnić przez trzy lata, następny zostanie wybrany w konkursie.

Czytaj więcej w Money.pl

bECsSjci
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)