Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy z Selvita dostaną prawie 6 mln na lek na raka

0
Podziel się:

Pieniądze dadzą Amerykanie z H3 Biomedicine, z którymi Selvita zaczyna współpracę.

Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity
Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity (Selvita)

Polska spółka z branży biotechnologicznej podpisała umowę o współpracy z amerykańską firmą H3 Biomedicine. Razem będą prowadzić badania nad nowymi lekami na raka. W ramach projektu Amerykanie dadzą Selvicie prawie 6 milionów złotych wsparcia.

Na zdjęciu Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity

Selvita będzie dostawać pieniądze w latach 2013-2015. W późniejszych latach nadal zamierza współpracować z H3.

Krakowska firma od 2007 roku pracuje nad rozwojem leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, ośrodkowego układu nerwowego i autoimmunologicznych. - _ Mamy nadzieję, że w wyniku współpracy będziemy mogli zapewnić pacjentom nowe, skuteczne leki _- mówi Markus Warmuth, prezes H3.

W 2012 roku Selvita miała prawie 16 milionów złotych przychodów: 9,5 miliona złotych ze sprzedaży i 6,5 miliona złotych z dotacji. W tym czasie odnotowała nieco ponad 6,4 miliona złotych straty netto. Rok wcześniej jej przychody wyniosły niecałe 13 milionów złotych, a straty były na porównywalnym poziomie. W drugim kwartale tego roku spółka wypracowała prawie 2,7 miliona złotych przychodu i zanotowała 0,95 miliona złotych straty. Dla porównania w tym samym okresie 2012 roku strata firmy wyniosła ponad 1,8 miliona złotych.

Zobacz notowania spółki na NewConnect w ostatnich trzech miesiącach:

Selvita prowadzi w tej chwili kilka projektów na wczesnym i późnym etapie badań przedklinicznych. Zgodnie z przewidywaniami, pierwsze związki wprowadzone zostaną do prób klinicznych w 2014 roku.Oprócz prac nad lekami na nowotwory, spółka pracuje też nad metodami leczenia Alzheimera i zespołu Downa. Założona w amerykańskim Cambridge H3 Biomedicine jest spółką zależną japońskiej firmy farmaceutycznej Eisai. Badania nad lekiem na raka prowadzi od 2010 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzysta milionów złotych na innowacje w... Finansowane mają być badania naukowe i wdrożeniowe w zakresie poszukiwania innowacyjnych leków oraz nowoczesnych metod terapeutycznych.
Ericsson inwestuje 800 mln euro w chmurę Firma ma zamiar wybudować trzy globalne centra nowych technologii. Dwa z nich będą się mieścić w Szwecji, jedno w Kanadzie.
Sześć milionów zł na nowy park technologiczny Nowy obiekt ma się skupiać na kilku branżach przemysłu, które są dominujące na Opolszczyźnie. Na pewno będzie to przemysł spożywczy, biotechnologia i przemysł motoryzacyjny.

_ Ogromne kompetencje H3 w obszarze identyfikacji i walidacji targetów, nad którymi zamierzamy pracować, pozwolą wynieść nasze badania na zupełnie nowy poziom. _”

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)