Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polak szefem kanadyjskiej firmy. Ma znaleźć lek na raka

0
Podziel się:

Doktor Zbigniew Markowski ma pokierować kanadyjską firmą biofarmaceutyczną Helix BioPharma. Zajmuje się ona tworzeniem leków na raka. Polak ma za zadanie zdobyć kolejne fundusze na prace oraz pilnować badań klinicznych prowadzonych nad Wisłą.

Polak szefem kanadyjskiej firmy. Ma znaleźć lek na raka
(Canadian Film Centre/Flickr)
bEISsWYB

Doktor Zbigniew Markowski ma pokierować kanadyjską firmą biofarmaceutyczną Helix BioPharma, która zajmuje się tworzeniem leków na raka. Polak ma za zadanie zdobyć kolejne fundusze oraz pilnować badań klinicznych prowadzonych nad Wisłą.

Dotąd dr Markowski pracował jako szef firmy doradczej O.M. Finance, a wcześniej pełnił różne funkcje w spółkach Ryszarda Krauzego: Prokom Investment oraz Bioton. Wcześniej był urzędnikiem w ministerstwie przekształceń własnościowych.

- Doświadczenie menedżerskie i wiedza nowego prezesa będą wsparciem w pozyskiwaniu finansowania na dalsze badania i rozwój kandydatów na leki onkologiczne. Wierzymy, że przyspieszy to komercjalizację i wdrożenie terapii opartych na innowacyjnej technologii Helixa w leczeniu litych, złośliwych nowotworów – stwierdza cytowany w komunikacie dr Sven Rohmann, szef rad dyrektorów kanadyjskiej spółki.

bEISsWYD

Czym dokładnie zajmuje się spółka? Od 2012 roku prowadzi w pięciu polskich szpitalach onkologicznych kliniczne badania nad nowymi lekami na raka. Pierwotnie były to badania mające za cel skontrolowanie jak nowe substancje wpływają na ludzi. Od 2016 roku zacząć ma się druga faza projektu. Naukowcy sprawdzą na polskich pacjentach z jaką skutecznością działają wymyślone leki. Część badań prowadzi także w USA.

Spółka Helix BioPharma jest norowana na giełdach w Toronto i Frankfurcie. Z jej ostatniego raportu wynika, że ma środki na badania wynoszące 5,6 mln dolarów. Od czterech lat notuje straty. W 2012 roku było to ponad 17,5 mln dol. W 2015 sięgnąć mają ok. 8 mln dol.

bEISsWZe
business news
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)