Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polaris
14.05.2013 16:00

Polaris wyprodukuje pojazdy off-roadowe w Opolu

To będzie pierwsza fabryka tej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy zakład rozpocznie produkcję pojazdów terenowych jesienią 2014 i da zatrudnienie przynajmniej 350 wykwalifikowanym pracownikom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Industries)

*To będzie pierwsza fabryka tej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy zakład rozpocznie produkcję pojazdów terenowych jesienią 2014 i da zatrudnienie przynajmniej 350 osobom. *

Firma będzie działać na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu. Kamień węgielny pod fabrykę zostanie położony w trzecim kwartale tego roku.

- _ U podstaw długofalowej strategii wzrostu Polaris leży globalny rozwój. Budowa zakładów produkcyjnych obsługujących lokalne rynki w różnych częściach świata to integralny element naszego dążenia do osiągnięcia pozycji globalnego lidera rynkowego _ - powiedział prezes spółki Scott Wine, tłumacząc decyzję firmy o budowie kolejnego zakładu.

Nowa fabryka ma dostarczać produkty na rynki europejskie ze względu na coraz większy popyt na pojazdy off roadowe w tej części świata. Polaris ma także dwa zakłady produkcyjne we Francji.

W przeszłości spółka inwestowała już w budowę zakładów na rynkach charakteryzujących się rosnącym popytem. W 2010 r. Polaris otworzyło fabrykę w meksykańskim mieście Monterrey w odpowiedzi na zwiększające się popyt na południu Stanów Zjednoczonych i w Ameryce Łacińskiej.

Polaris to lider w branży sportów motorowych, którego roczna sprzedaż w 2012 r. wyniosła 3,2 mld dolarów. W swojej ofercie ma pojazdy terenowe,quady, skutery śnieżne, motocykle oraz pojazdy o napędzie elektrycznym i hybrydowym.

Spółka Polaris Industries Inc. jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz znajduje się na indeksie S&P Mid-Cap 400.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest szansa na rozwój polskiej motoryzacji Pierwszą jaskółką ożywienia było uruchomienie produkcji modelu cascada w gliwickiej fabryce Opla.
Wzrosła produkcja samochodów. Liderem... Chociaż sprzedaż samochodów w Europie nadal utrzymuje się na niskim poziomie, to w kwietniu można zaobserwować pierwsze zwiastuny powolnej zmiany trendu.
Polska firma będzie pracować dla BMW Firma Keiper w fabryce w Skarbimierzu na Opolszczyźnie będzie wytwarzać metalowe szkielety foteli samochodowych dla koncernu BMW.
Tagi: polaris, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz