Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emisja obligacji
27.11.2013 06:39

Polfa chce pożyczyć miliony. Oto, co proponuje inwestorom

Farmaceutyczna spółka chce wyemitować obligacje i pozyskać z rynku 10 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polfa SA)
na zdjęciu: Rafał Bednarczyk, prezes Polfy

W trwających do 10 grudnia zapisach Polfa oferuje inwestorom papiery, które w pierwszym okresie odsetkowym mają dać im zarobić ponad 9,5 procent w skali roku.

Dzięki emisji Polfa chce wprowadzić innowacyjne urządzenia medyczne,onkologiczne leki refundowane lub sprzedawane w przetargach na wszystkie krajowe rynki, na których działa.Kolejny cel to rozwój krajowej i zagranicznej sieci sprzedaży.

- _ Od kilkudziesięciu lat eksportujemy polskie leki do krajów byłego ZSRR i Wietnamu dzięki najbardziej rozwiniętej w tych krajach sieci przedstawicielstw spośród polskich firm produkujących leki, a od niedawna także urządzenia medyczne. Pomaga nam w tym najlepiej rozpoznawalna polska marka farmaceutyczna na Wschodzie _ - deklaruje Rafał Bednarczyk, prezes Polfy.

- _ Nasze plany zakładają dalszy rozwój organiczny i akwizycje fabryk na terenach Wspólnoty Niepodległych Państw i ASEAN, czyli tak zwanych "pharmerging markets". Inwestycje w tamtych regionach świata dają szansę na dwucyfrowe stopy zwrotu. Ze względu na rosnącą kapitalizację spółki planujemy wejście na główny parkiet GPW już w 2014 roku _ - dodaje Bednarczyk.

Obligacje serii C Polfy mają 3-letni okres zapadalności i 3-miesięczny kupon (odsetki będą wypłacane co kwartał). Będą one zabezpieczone znakiem towarowym Polfy, którego wartość godziwa została wyceniona na ponad 21 mln złotych. Papiery są oferowane inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym.

Jedna obligacja kosztuje 1000 złotych. Oprocentowanie certyfikatów w pierwszym okresie odsetkowym wyniesie ponad 9,5 procent w skali roku, w kolejnych kwartałach - WIBOR3M + 7 procent w skali roku. Zamiarem Polfy jest, aby obligacje były notowane na Catalyst.

_ Polfa _ to marka istniejąca od 1945 roku. Dziś firma z Polski sprzedaje leki i sprzęt medyczny także na Ukrainie, w Kazachstanie i w Bułgarii. Wkrótce zamierza kupić fabryki w Rosji i Wietnamie.

Optymizmem nie napawają jednak najnowsze opublikowane przez spółkę wyniki. Ze skonsolidowanego raportu za trzeci kwartał wynika, że Polfa od stycznia do września - przy przychodach przekraczających 23 mln złotych - zanotowała stratę w wysokości 2,03 miliona złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: emisja obligacji, polfa, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz