Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polimex-Mostostal doszedł do porozumienia z wierzycielami

0
Podziel się:

Rok temu spółka była ratowana przez Agencję Restrukturyzacji Przemysłu, która zapłaciła 150 mln złotych za jej akcje. A w tym roku...

Polimex-Mostostal doszedł do porozumienia z wierzycielami
(mat. prasowe)

- * *_ Porozumienie osi ą gn ę li ś my dzięki zaangażowaniu w negocjacje głównych banków takich jak PKO BP, Pekao SA, BO S ** ** i BZ WBK - tłumaczy _ Maciej Sta ń czuk (na zdjęciu), pełniący obowiązki prezesa zarz ą du Polimex-Mostostal. * *Firma doszła do porozumienia również z posiadaczami obligacji, które są warte 120 mln zł.

Aneks zakłada między innymi, że długi spółki w wysokości 470 mln złotych zostaną zmienione na akcje spółki oraz że uruchomiona zostanie linia gwarancyjna, przeznaczona na projekty kontraktowe. Co więcej, zostaną również wyemitowane obligacje, które w części będą zamienne na akcje Polimexu. Ich kwota wyniesie 140 mln złotych.

_ _

_ - Uzyskane w wyniku porozumienia ś rodki oraz linia gwarancyjna posłużą _ _ nam do pozyskiwania i realizacji nowych kontraktów oraz rozwoju firmy - _podkreślił Krzysztof Cetnar, wiceprezes zarządu ds. finansowych Polimex-Mostostal.

Rok temu spółka była ratowana przez Agencję Restrukturyzacji Przemysłu, która zapłaciła 150 mln złotych za jej akcje. Polimex realizuje obecnie między innymi kontrakty na budowę bloków energetycznych w Kozienicach i Opolu, o łącznej wartości blisko 18 mld złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)