Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polimex-mostostal
07.10.2013 15:01

Polimex-Mostostal gra na czas. Co z restrukturyzacją?

Firma podpisała porozumienie z wierzycielami w sprawie zasad obsługi zadłużenia. Wydłuża do 11 października tego roku termin uzgodnienia warunków drugiego etapu restrukturyzacji

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polimex-Mostostal mat.pras.)

Firma, zarządzana przez Gregora Sobischa (na zdjęciu), podpisała porozumienie z wierzycielami w sprawie zasad obsługi zadłużenia. Wydłuża ono do 11 października tego roku termin uzgodnienia warunków drugiego etapu restrukturyzacji - poinformowała spółka w komunikacie.

_ Aneks ulegnie automatycznemu rozwiązaniu oraz będzie uważany za nie zawarty z upływem 11 października 2013 roku, o ile w tym terminie wszyscy wierzyciele oraz spółka nie podpiszą dokumentu określającego wstępne warunki _ - poinformowała spółka w komunikacie.

30 września tego roku Polimex-Mostostal podpisał aneks do umowy z wierzycielami w sprawie zasad obsługi zadłużenia. Aneks miał ulec jednak automatycznemu rozwiązaniu z upływem 4 października, o ile w tym terminie wierzyciele oraz spółka nie podpiszą dokumentu określającego wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego.

W aneksie wierzyciele wyrazili zgodę na zawieszenie do 31 października spłaty płatności odsetkowych, których spółka była zobowiązana dokonać we wrześniu i październiku 2013 r.

Banki będące stroną umowy zobowiązały się, w okresie do dnia 31 października, udostępniać spółce istniejące kredyty obrotowe do łącznej wysokości limitów tych kredytów, pomimo wystąpienia i trwania przypadku naruszenia umowy restrukturyzacyjnej.

Wierzyciele zobowiązali się do dnia 31 października nie blokować ani nie ograniczać spółce dostępu do środków finansowych na jej rachunkach.

Na podstawie aneksu banki będące stroną umowy zadeklarowały podjęcie działań w celu wystawienia na zlecenie spółki, w terminie do 31 października w ramach Nowej Linii Gwarancyjnej gwarancji w łącznej kwocie nie większej niż 30 mln zł, których wystawienie umożliwi Polimeksowi żądanie zwrotu kaucji zatrzymanych przez zamawiających na zabezpieczenie zobowiązań spółki wynikających ze zrealizowanych kontraktów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polimex-mostostal, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz