Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polimex-mostostal
29.07.2014 16:43

Polimex ma kłopoty z zadłużeniem. Podpisano kolejny układ

Nowy termin spłaty wyznaczono na 30 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
Maciej Stańczuk, prezes Polimex Mostostal

Polimex Mostostal kierowany przez Macieja Stańczuka (na zdjęciu), dogadał się po raz kolejny z wierzycielami, którzy zgodzili się na przesunięcie terminu spłaty zobowiązań do 30 lipca. Nieco wcześniej wniosek o upadłość likwidacyjną jednej z największych grup budowlanych w Polsce złożył Instal Bełchatów.

Płatność dotyczy roszczeń z tytułu odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelność związanych z obligacjami oraz roszczeń z tytułu gwarancji bankowych. Termin został przesunięty z 28 lipca bieżącego roku.

Nie jest to pierwsze odroczenie daty spłaty długu spółki. Poprzednio przesunięto ją z 3 lipca na 18 lipca, a następnie z 18 lipca na 28 lipca. W tym dniu (28 lipca) także Fracht FWO Polska cofnęła wniosek o upadłość Polimeksu-Mostostalu w związku ze spłatą zadłużenia, który został złożony 3 lipca.

Polimeks Mostostal boryka się z problemami finansowymi od dłuższego czasu. Cały czas prowadzony jest program restrukturyzacyjny. W ostatnim czasie spółka sprzedała wszystkie udziały w firmie Torpol. W planie jest również sprzedaż zakładu w Siedlcach. Jak informowano, transakcja miałaby się zakończyć do końca roku. Prezes Maciej Stańczuk zapowiedział również, że po przeprowadzeniu emisji spółka dokona scalenia akcji w celu zwiększenia ich wartości nominalnej. Data transakcji nie została jeszcze ustalona.

Decyzja dotycząca nowych akcji ma zapaść na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Polimeksu, które odbędzie się 31 lipca. Emisja ma dotyczyć 3,1 mld akcji serii R z pozbawieniem prawa poboru.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polimex-mostostal, pxm, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz