Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polimex ma kłopoty z zadłużeniem. Podpisano kolejny układ

0
Podziel się:

Nowy termin spłaty wyznaczono na 30 lipca.

Maciej Stańczuk, prezes Polimex Mostostal
Maciej Stańczuk, prezes Polimex Mostostal (mat. prasowe)
bEJUPAVx

Polimex Mostostal kierowany przez Macieja Stańczuka (na zdjęciu), dogadał się po raz kolejny z wierzycielami, którzy zgodzili się na przesunięcie terminu spłaty zobowiązań do 30 lipca. Nieco wcześniej wniosek o upadłość likwidacyjną jednej z największych grup budowlanych w Polsce złożył Instal Bełchatów.

Płatność dotyczy roszczeń z tytułu odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelność związanych z obligacjami oraz roszczeń z tytułu gwarancji bankowych. Termin został przesunięty z 28 lipca bieżącego roku.

Nie jest to pierwsze odroczenie daty spłaty długu spółki. Poprzednio przesunięto ją z 3 lipca na 18 lipca, a następnie z 18 lipca na 28 lipca. W tym dniu (28 lipca) także Fracht FWO Polska cofnęła wniosek o upadłość Polimeksu-Mostostalu w związku ze spłatą zadłużenia, który został złożony 3 lipca.

bEJUPAVz

Polimeks Mostostal boryka się z problemami finansowymi od dłuższego czasu. Cały czas prowadzony jest program restrukturyzacyjny. W ostatnim czasie spółka sprzedała wszystkie udziały w firmie Torpol. W planie jest również sprzedaż zakładu w Siedlcach. Jak informowano, transakcja miałaby się zakończyć do końca roku. Prezes Maciej Stańczuk zapowiedział również, że po przeprowadzeniu emisji spółka dokona scalenia akcji w celu zwiększenia ich wartości nominalnej. Data transakcji nie została jeszcze ustalona.

Decyzja dotycząca nowych akcji ma zapaść na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Polimeksu, które odbędzie się 31 lipca. Emisja ma dotyczyć 3,1 mld akcji serii R z pozbawieniem prawa poboru.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJUPAWa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)