Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Polimex Mostostal odsyła wierzycieli do GDDKiA

0
Podziel się:

Chodzi o zapłatę dla podwykonawców za prace na odcinku autostrady A4 Rzeszów - Jarosław. Jest szansa, że pieniądze trafią do nich do 14 lutego.

Gregor Sobisch, prezes firmy
Gregor Sobisch, prezes firmy (Polimex-Mostostal SA)

Chodzi o zapłatę dla podwykonawców za prace na odcinku autostrady A4 Rzeszów - Jarosław. Firma uzgodniła z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, że podwykonawcy mogą zwrócić się po pieniądze bezpośrednio do GDDKiA.

- _ Nie ulega wątpliwości, że za wykonane przez podwykonawców prace, mają oni pełne prawo do uzyskania zapłaty od konsorcjów wykonawczych _ - zapewnia Polimex Mostostal w komunikacie. Jak tłumaczy jednak, sam nie miał jak zapłacić, ponieważ to GDDKiA nie wypłaciła konsorcjom należnych kwot za zrealizowane prace.

Dlatego podwykonawcy mogą zwrócić się po pieniądze bezpośrednio do GDDKiA. Pieniądze zostaną wypłacone z puli należnej Polimexowi. Firma przekazała do GDDKiA zestawienie kosztów za roboty wykonane w grudniu 2013 roku.

- Na tej podstawie GDDKiA i Inżynier Kontraktu jest zobowiązany do wydania tzw. Przejściowego Świadectwa Płatności. Według uzgodnień dokonanych w dniu wczorajszym, Inżynier Kontraktu wystawi je 28 stycznia - podkreśla spółka w komunikacie.

To oznacza, że podwykonawcy powinni dostać swoje pieniądze 14 lutego 2014 r.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)