Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polimex Mostostal stracił duże zlecenie

Uniwersytet Gdański rozwiązał z Polimeksem-Mostostalem kontrakt na budowę budynku dydaktyczno-administracyjnego. Tym samym firma straciła zlecenie o wartości 62,8 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polimex-Mostostal SA)
Arkadiusz Kropidłowski, prezes Polimexu-Mostostal

Uniwersytet Gdański rozwiązał z Polimeksem-Mostostalem kontrakt na budowę budynku dydaktyczno-administracyjnego. Tym samym firma, prowadzona przez Arkadiusza Kropidłowskiego (na zdjęciu), straciła zlecenie o wartości 62,8 mln zł netto.

Powodem rozwiązania umowy z firmą były znaczne opóźnienia w realizacji umowy.

W lipcu 2011 roku Polimex-Mostostal zawarł kontrakt na budowę budynku dydaktycznego Neofilologii Wydziału Filologicznego i administracyjnego Uniwersytetu Gdańskiego. Termin zakończenia prac planowano na czerwiec 2013 r.

W opublikowanym na swojej stronie internetowej komunikacie Mostostal tłumaczy, iż powodem opóźnień w realizacji umowy były zatory płatnicze oraz wynikające z tego problemy finansowe firmy._ _

_ - Zatory płatnicze w branży budowlanej są powszechnie znanym zjawiskiem, negatywnie wpływającym na tempo realizacji kontraktów, a także na ogólną kondycję finansową wszystkich uczestniczących podmiotów. Polimex-Mostostal posiada uzasadnione roszczenia finansowe w stosunku do innych zamawiających, które w szczególności dotyczą kontraktów drogowych. Roszczenia te obejmują m.in. nierozliczone płatności za roboty zrealizowane przez firmę _ - napisano w komunikacie. _ _

_ - Brak zapłaty znaczących kwot za wykonane przez Polimex-Mostostal prace na innych budowach, skutkował ograniczeniem tempa realizacji budynku dydaktyczno-administracyjnego Uniwersytetu Gdańskiego. Z tego powodu zamawiający postanowił wypowiedzieć kontrakt _ - podał Polimex.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polimex-mostostal, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz