Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polimex-mostostal
15.09.2014 11:30

Polimex szykuje gigantyczną emisję. "To nowe otwarcie"

Polimex-Mostostal wyemituje obligacje o wartości 140 milionów złotych. Większość papierów ma objąć Agencja Rozwoju Przemysłu. Sytuacja budowlanej spółki wciąż jest bardzo trudna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimex-Mostostal

Polimex-Mostostal wyemituje obligacje o wartości 140 milionów złotych. Większość papierów ma objąć Agencja Rozwoju Przemysłu. Sytuacja budowlanej spółki wciąż jest bardzo trudna, a do sądu co pewien czas wpływają kolejne wnioski o ogłoszenie jej upadłości.

- _ Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup naszych obligacji pozytywnie oceniają strategię spółki, a także są przekonani, że wartość akcji będzie rosła _ - mówi Maciej Stańczuk, pełniący obowiązki prezesa zarządu Polimex-Mostostal. - _ Można powiedzieć, że to jest dla nas nowe otwarcie _- dodaje.

Polimex-Mostostal wyemituje obligacje o wartości 140 milionów złotych. 81,5 miliona złotych to wartość obligacji zamiennych na akcje, a 58,5 mln zł to wartość obligacji zwykłych. Agencja Rozwoju Przemysłu obejmie wszystkie obligacje zwykłe oraz obligacje zamienne na akcje o wartości 73 milionów złotych.

Pieniądze pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na dokapitalizowanie spółek segmentowych oraz Polimex-Mostostal. Zgodnie z ustaleniami z wierzycielami prowadzona jest restrukturyzacja organizacyjna grupy, w wyniku której powstanie struktura holdingowa.

Głównymi kompetencjami holdingu ma być wyspecjalizowana działalność inżynieryjno-projektowa w energetyce i petrochemii oraz działalność serwisowa. - _ Jesteśmy w trakcie tworzenia struktury holdingowej. W pierwszej połowie października będzie ona gotowa _ - zapowiada Joanna Makowiecka-Gaca, wiceprezes zarządu Polimex-Mostostal.

Emisja nowych obligacji powiązana jest z konwersją zobowiązań Polimeksu-Mostostalu wobec wierzycieli finansowych na akcje nowej emisji. Kwota konwersji nie będzie niższa niż 470 milionów złotych. Będzie to jedna z największych restrukturyzacji finansowych w Polsce.

Sytuacja jednej z czołowych grup budowlanych działających na polskim rynku w dalszym ciągu jest bardzo trudna, co najlepiej pokazują jej notowania giełdowe, ostatnie wyniki finansowe oraz pojawiające się co pewien czas informacje o kolejnych wnioskach o upadłość spółki.

Za jedną akcję spółki Polimex-Mostostal na warszawskiej GPW trzeba obecnie zapłacić zaledwie 9 groszy. To o ponad 90 procent poniżej jej wyceny rynkowej sprzed trzech lat.

Zobacz, jak w ciągu 3 ostatnich lat zmieniały się notowania spółki Polimex-Mostostal Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Optymizmem nie napawają również ostatnie wyniki zaprezentowane przez spółkę. W pierwszej połowie 2014 roku Polimex-Mostostal zanotował 84,6 mln złotych straty netto, wobec 96,2 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody sięgnęły natomiast 968,8 mln złotych. W 2013 roku było to niemal 1,14 mld złotych.

Co pewien czas inwestorzy spółki muszą zmagać się również z informacjami o kolejnych wnioskach o upadłość składanych do sądu przez wierzycieli Polimeksu. Tylko w ubiegły czwartek złożone zostały dwa takie dokumenty.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: polimex-mostostal, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz