Notowania

mleko
21.07.2015 08:09

Polmlek złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Agros-Nova Soki

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Polmlek przejmie marki Garden czy Fortuna. Strony nie ujawniają ile warta jest umowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Produkująca sery i mleka spółka Polmlek chce kupić firmę Agros-Nova Soki. Spółka właśnie złożyła w tej sprawie wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Agros-Nova Soki. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Polmlek przejmie marki Garden czy Fortuna.

- Zamierzona koncentracja polega na przejęciu kontroli przez spółkę Polmlek Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie bezpośrednio lub za pośrednictwem utworzonej na potrzeby realizacji koncentracji spółki Patrivita Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w której 100 proc. udziałów posiada Polmlek (spółka celowa), nad spółką Agros-Nova Soki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie - czytamy w komunikacie.

Jak dodano, koncentracja nastąpi w drodze nabycia bezpośrednio przez Polmlek lub pośrednio przez spółkę celową, w ramach jednej transakcji, 100 proc. udziałów spółki Agros-Nova Soki.

Polmlek to grupa działają w sektorze mleczarskim, obejmującym głównie przetwórstwo mleka, produkcję serów i twarogów, masła, śmietany, a także jogurtów. Należą do niej takie marki jak Warmia, Capresi czy Mleko Łagodne.

Agros-Nova Soki to z kolei spółka działającą na rynku produkcji i wprowadzania do obrotu soków, nektarów i bezalkoholowych napojów niegazowanych owocowych i warzywnych oraz syropów z owoców. Wcześniej była częścią firmy Agros-Nova, ale jej część właśnie bez soków kupił koncern spożywczy Maspex Wadowice.

Już w lipcu prezes Agros-Novy soki Marek Sypek mówił, cytowany przez "Puls Biznesu", że oferta Polmleku była najlepsza i spełniła oczekiwania finansowe. Jak informował prezes, Polmlek zagwarantował przejęcie centrum logistycznego i zakładu w Tymienicach koło Zduńskiej Woli razem z ponad 500 pracownikami. W 2010 r. spółkę kupił fundusz zarządzany przez IK Investment Partners. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Tagi: mleko, business news, wiadomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz