Notowania

budownictwo
02.06.2015 13:53

Polnord chce pozyskać od inwestorów 50 mln zł

Celem emisji jest refinansowanie długu i dalszy rozwój firmy, w tym pozyskanie środków na zakupy gruntów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polnord)
Piotr Wesołowski, prezes spółki Polnord

Oferta obligacji 3-letnich Polnordu o łącznej wartości nominalnej do 50 mln zł rozpocznie się 8 czerwca od przyjmowania zapisów. Obligacje - w łącznej liczbie do 500 tys. szt. - są skierowane także do drobnych inwestorów.

Druga część emisji w ramach tego samego programu obligacji o wartości do 100 mln zł możliwa jest jeszcze w tym roku.

- Zobaczymy, jak ta emisja się uplasuje, ale drugą cześć emisji w ramach programu także chcielibyśmy uplasować w tym roku - powiedział prezes Piotr Wesołowski podczas konferencji prasowej.

- Obligacje będą wprowadzone na Catalyst - uzupełnił wiceprezes ds. finansowych Tomasz Sznajder.

Zapisy na obligacje będą trwały od 8 czerwca do 19 czerwca. Termin przydziału przypada 22 czerwca, a przewidywany dzień emisji - 2 lipca. Oprocentowanie wynosi WIBOR 3M+3,5%.

Prezes podkreślił, że celem emisji jest refinansowanie długu i dalszy rozwój firmy, w tym pozyskanie środków na zakupy gruntów.

Źródło: Money.pl

- Musimy uzupełnić nasz portfel, bo aktualna oferta szybko się sprzedaje. W Warszawie też chcielibyśmy być bardziej obecni - miasto będzie się rozwijało niezależnie od koniunktury - wskazał Wesołowski. Według niego, najbardziej optymalne w Warszawie są zakupy działek na 200-400 mieszkań.

Przypomniał, że w ub. roku spółka sprzedała 1250 mieszkań, a w tym roku planuje sprzedaż na poziomie 1500 mieszkań. W I kw. spółka sprzedała 354 mieszkania, co ocenia jako bardzo dobry wynik. W maju Polnord sprzedał 111 mieszkań.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, pnd, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz