Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polnord chce zwiększyć sprzedaż nawet o 15 procent

0
Podziel się:

Od stycznia firma zmniejszyła zadłużenie netto o 66,4 mln złotych dzięki dobrym wynikom sprzedaży mieszkań i zbyciu działek w Warszawie.

Piotr Wesołowski
Piotr Wesołowski (Polnord)

W tym roku spółka planuje przekroczyć sprzedaż 1300 mieszkań. - W 2015 roku spodziewamy się zwiększenia o około 10-15 proc. i zbliżenia się do wyniku 1500 lokali - zdradza Money.pl Piotr Wesołowski, prezes zarządu.

- _ Mamy atrakcyjną ofertę mieszkaniową i korzystamy z dobrej koniunktury na rynku _ - przyznaje prezes. - _ Trzeba pamiętać, że między zawarciem umowy sprzedaży mieszkania, a jego wydaniem upływa około półtora roku. Dlatego efekt tegorocznej sprzedaży będzie widoczny w wydaniach mieszkań w przyszłym roku. Z zawartych już umów sprzedaży wynika, że w przyszłym roku przekażemy ok. 1500 lokali. _

W trzecim kwartale tego roku spółka zredukowała zadłużenie. Nominalne zadłużenie netto z tytułu zaciągniętych kredytów i wyemitowanych obligacji wyniosło na koniec września 433,3 mln zł. Oznacza to spadek o 62,5 mln zł w porównaniu do stanu na koniec półrocza.

Spółka zapowiedziała, że dzięki systematycznej sprzedaży mieszkań będzie konsekwentnie obniżala zadłużenie. Od początku 2014 roku zadłużenie netto Polnordu zmniejszyło się o 66,4 mln zł Strategia rozwoju spółki zakłada zwiększenie mocy wytwórczych z aktualnych 48.

Od stycznia grupa Polnordu sprzedała łącznie 928 lokali. Liczba zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych jest o 34 procent wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W samym III kwartale sprzedała 303 lokale.

Akcje Polnord SA w minionym roku

W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku Polnord przekazał nabywcom 689 mieszkań, z tego 219 w trzecim kwartale. Liczba wydanych mieszkań, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, wzrosła o 84 procent. Najlepsze wyniki odnotowano w Warszawie i Trójmieście, gdzie Polnord koncentruje swoje działania deweloperskie i sprzedażowe.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)