Notowania

Przejdź na
budownictwo
14.04.2015 17:03

Polnord sprzeda obligacje warte do 100 mln zł

Spółka chce pozyskać pieniądze na rozwój biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polnord)
Tomasz Sznajder, prezes Polnordu

Polnord zdecydował o ustanowieniu publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do kwoty 100 milionów złotych. Program zakłada wyemitowanie, w jednej lub kilku seriach, obligacji niezabezpieczonych, podała spółka.

"Emisje obligacji będą przeprowadzane w trybie oferty publicznej. Obligacje będą emitowane na podstawie sporządzonego przez spółkę prospektu emisyjnego podstawowego. Prospekt wraz z wnioskiem o jego zatwierdzenie zostanie niezwłocznie złożony do Komisji Nadzoru Finansowego" - głosi komunikat.

Obligacje nie będą miały formy dokumentu i zostaną zarejestrowane w systemie rejestracji zdematerializowanych papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Spółka będzie ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii obligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podano również.

Szczegółowe parametry każdej serii obligacji, emitowanej w ramach programu, zostaną zatwierdzone odrębnymi uchwałami zarządu.

Na początku kwietnia wiceprezes Tomasz Sznajder poinformował, że Polnord rozważa przeprowadzenie w tym roku emisji obligacji o wartości do 100 mln zł, której celem będzie pozyskanie środków przede wszystkim na rozwój biznesu.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: budownictwo, nieruchomości, pnd, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz