Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
02.04.2015 10:39

Polnord sprzedał 344 mieszkania w pierwszym kwartale

Zadłużenie grupy Polnord z tytułu zaciągniętych kredytów i wyemitowanych obligacji osiągnęło poziom 416,4 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polnord)
Piotr Wesołowski, prezes Polnordu

Na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych w I kw. 2015 r. Polnord sprzedał 344 lokale netto, podała spółka.

"Ponadto w I kwartale 2015 r. Polnord przekazał klientom 250 lokali. Najliczniejsze wydania mieszkań miały miejsce na projektach deweloperskich zlokalizowanych w Trójmieście i Szczecinie" - czytamy w komunikacie.

Notowania tygodniowe Polnord

Nominalne zadłużenie netto grupy kapitałowej Polnord z tytułu zaciągniętych kredytów i wyemitowanych obligacji ukształtowało się na poziomie 416,4 mln zł na dzień 31 marca 2015 r. Oznacza to spadek o 11,8 mln zł w porównaniu ze stanem na koniec grudnia 2014 r., poinformowała spółka.

"Spadek zadłużenia netto grupy jest zgodny ze średnioterminową strategią spółki, która zakłada obniżenie zadłużenia netto grupy o 50 mln zł w 2015 r." - czytamy w komunikacie.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: budownictwo, nieruchomości, pnd, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz