Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska najlepszym, unijnym rynkiem dla Ikei

0
Podziel się:

W sklepach koncernu w Polsce, odnotowano 23 miliony wizyt, przy czym połowa odwiedzin kończyła się zakupami.

Evelyn Higler, prezes Ikea Retail w Polsce.
Evelyn Higler, prezes Ikea Retail w Polsce. (Ikrea Retail Polska)

Ikea Retail Polska ogłosiła wyniki za rok finansowy 2014 (trwający od 1 września 2013 roku do 31 sierpnia 2014 roku). Sprzedaż wzrosła o 14 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wyniosła 2,38 miliarda złotych.

W sklepach Ikea w Polsce odnotowano 23 miliony wizyt, przy czym połowa odwiedzin kończyła się zakupami. Od czterech lat Polska jest najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem dla Ikea w Unii Europejskiej oraz trzecim pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży na świecie.

_ - Ostatni rok był dla Ikea w Polsce bardzo udany. Po raz kolejny udało nam się wypracować znaczący wzrost sprzedaży, a Polska pozostaje jednym z najbardziej obiecujących rynków dla Ikea na świecie _- powiedziała Evelyn Higler, prezes Ikea Retail w Polsce (na zdjęciu).

_ - Widzimy, że Polacy coraz bardziej interesują się tematyką wyposażenia wnętrz i chętnie wybierają nasze funkcjonalne, dobrej jakości rozwiązania. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju w Polsce. W ciągu najbliższych 20 lat chcemy zwiększyć roczne obroty do 16 miliardów złotych, a więc prawie ośmiokrotnie. Planujemy otwierać nowe sklepy - już w drugiej połowie 2015 roku pierwszych klientów powita sklep Ikea w Bydgoszczy _- dodała Evelyn Higler.

Globalna sprzedaż Ikea Retail wyniosła 28,7 miliarda euro, co stanowi prawie 6% wzrost w porównaniu do roku finansowego 2013, a sklepy Ikea na całym świecie odwiedziło ponad 700 milionów osób.

_ - Od lat integralną część globalnej strategii rozwoju Grupy Ikea stanowi zrównoważony rozwój. Dążymy do tego, aby nasze produkty, które ułatwiają życie w sposób zrównoważony, były zawsze atrakcyjne i przystępne cenowo. Uważam, że zrobiliśmy duży postęp w tym zakresie - powiedział Peter Agnefjäll, prezes Grupy Ikea. Obniżając ceny produktów pozwalających oszczędzać energię, takich jak np. oświetlenie LED, pomogliśmy wielu ludziom zmniejszyć rachunki za prąd i prowadzić bardziej zrównoważone życie w domu _ - dodał Peter Agnefjäll.

Nazwa marki Ikea to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Ikea jest doradcą w zakresie wyposażenia wnętrz. Ikea w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które w roku finansowym 2014 odwiedziły ponad 23 miliony osób.

Ponadto, poprzez Inter Ikea Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy Ikea w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci Ikea na całym świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozbudują największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku Nowa galeria będzie miała powierzchnię 35 tys. mkw. i trzy kondygnacje: dwa poziomy handlowe, kino oraz parking podziemny.
Ikea zainwestuje w Polsce 1 mld euro? Wicepremier ujawnił, że szwedzki koncern planuje w Polsce kolejne duże inwestycje.
Polska inwestycja, która wspomoże IKEĘ Padma Art. prowadzi już działalność w SSSE. Padma 3.0 jest z nią powiązana kapitałowo. Spółka posiada 4 zezwolenia na działalność w strefie. Dotychczas zainwestowała 61 mln zł i zatrudnia 700 osób.
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)