Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska spółka podbija Amerykę Północną

0
Podziel się:

Polacy wspólnie z Meksykanami będą diagnozować pacjentów na całym kontynencie Ameryki Północnej.

Polska spółka podbija Amerykę Północną
(materiały prasowe)
bEUmQlIR

Medicalgorithmics S.A. podpisała właśnie umowę z meksykańską firmą z Mission de Javier Asociacion Mexicana de Telesalud A.C. Polacy wspólnie z Meksykanami będą diagnozować pacjentów na całym kontynencie Ameryki Północnej dzięki technologii PocketECG.

Wartość kontraktu wynosi co najmniej 21 mln złotych w okresie 5 lat. Podpisana właśnie umowa z nowym partnerem strategicznym określa zasady dostarczania przez polską firmą zaawansowanych technologii urządzeń i oprogramowania, składających się na system PocketECG, jego serwisu i dystrybucji, oraz świadczenia usług diagnostyki medycznej z jego użyciem przez Asociacion Mexicana de Telesalud.

Medicalgorithmics rozpoczęła działalność jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu komercjalizacji polskiej myśli technicznej. Obecnie spółka, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, jest jednym z kilku graczy na międzynarodowym rynku telemetrii kardiologicznej.

bEUmQlIT

Zobacz jak sobie radziła spółka Medicalgorithmics na GPW w ciągu ostatniego roku

Asociacion Mexicana de Telesalud A.C. to firma specjalizująca się w nowoczesnych technologiach wspierających sektor opieki zdrowotnej w Meksyku. Firma dostarcza zarówno usługi (komercjalizacja technologii medycznych, SaaS, systemy mobilne i cyfrowe dla medycyny publicznej i prywatnej), jak i urządzenia medyczne, które poprawiają jakość życia pacjentów.

AMT w ostatnim czasie zaprezentował nową markę w swojej ofercie – Cardiotelemed, która obejmuje telemetrię kardiologiczną, w tym wprowadzaną właśnie na rynek meksykański technologię PocketECG. Współpraca polsko-meksykańska pozwoli zdominować rynek Ameryki Północnej w zakresie nowoczesnego diagnozowanie pacjentów.

Spółka Medicalgorithmics ogłosiła wyniki za trzeci kwartał 2014 roku. Przychody w III kwartale 2014 roku okazały się o 120 procent większe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a zysk netto wzrósł niemal o połowę_ . - Sprzedaż najnowszej generacji technologii PocketECG rozpoczęła się w tym roku, do tej pory podpisaliśmy umowy z czterema nowymi partnerami i rozmawiamy z kolejnymi. Kończymy bardzo udany rok z dobrymi perspektywami na kolejne lata _ - podkreśla Piotr Żółkiewicz, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych i operacyjnych w Medicalgorithmics S.A.

bEUmQlIZ

Polska spółka wspiera rozwój nauki. Wspólnie z amerykańskim partnerem strategicznym Medi-Lynx, bierze czynny udział w projekcie naukowym, badającym wpływ stylu życia na nawracanie migotania przedsionków po ablacji.

Projektem zarządza ceniony w świecie kardiologii doktor Andrea Natale, a badania finansowane są przez Texas Cardiac Arrhythmia Research Foundation. _ - Problem nawracania migotania przedsionków po zabiegu jest poważny i niezwykle kosztowny w skutkach. Jeśli okaże się, że przemyślany, zdrowy tryb życia minimalizuje to ryzyko, będzie to przełom w opiece nad pacjentami z tą niezwykle groźną arytmią - _wyjaśnia Marek Dziubiński, Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.

Umowa określa zasady dostarczania przez Medicalgorithmics urządzeń i oprogramowania, składających się na system PocketECG, jego serwisu i dystrybucji, oraz świadczenia usług diagnostyki medycznej z jego użyciem przez Asociacion Mexicana de Telesalud

bEUmQlJu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)