Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska spółka przejmuje drogerie w Luksemburgu

0
Podziel się:

Kerdos szykuje dwie akwizycje. Jedna na około 25 drogerii ma być sfinalizowana w drugim kwartale.

Polska spółka przejmuje drogerie w Luksemburgu
(pixdeluxe/iStockphoto)
bELthreJ

Kerdos chce podwoić sieć Meng w Luksemburgu do ponad 40 drogerii w ciągu trzech lat. Inwestować będzie również w kraju. Szykuje dwie akwizycje, w tym jedna dotyczyła będzie sieci 25 sklepów.

- Mamy obecnie 24 sklepy w Luksemburgu i chcemy podwoić sieć do ponad 40 drogerii w trzy lata - powiedział Kliniewski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił jednocześnie, że luksemburska spółka nie ma żadnego zadłużenia, a klient jest znacznie bogatszy niż na polskim rynku.

bELthreL

- Chcemy zacząć konsolidować tę spółkę od III kwartału. Obecnie trwa jednocześnie optymalizacja tego biznesu. W przyszłości możemy rozszerzyć tę sieć we Francji, Niemczech czy Belgii - dodał prezes Kerdos.

Sklep internetowy luksemburskiej sieci ma zostać uruchomiony w ciągu najbliższych miesięcy. Kliniewski dodał, że nadal trwają negocjacje w kwestii zwiększenia pakietu w Meng do 50 proc.

Kerdos posiada obecnie poprzez swoją spółkę zależną DC Service 25 proc. udziałów w Meng Drogerie+.

W ub. tygodniu prezes informował, że trwające negocjacje zmierzają do zakupu kolejnych 25 proc. udziałów w II kwartale br. Cały proces akwizycyjny ma zakończyć się zdecydowanie wcześniej niż pierwotnie zakładano, czyli przed rokiem 2017.

bELthreR

Notowania tygodniowe Kerdos Group

Przejęcia drogerii również w Polsce

Kerdos szykuje dwie akwizycje w branży drogeryjnej, z której jedna na ok. 25 sklepów ma być sfinalizowana w II kwartale, poinformował prezes Kamil Kliniewski.

- Przygotowujemy dwie akwizycje w branży drogeryjnej. Mamy umowę przedwstępną z jednym podmiotem, gdzie możemy pozyskać ok. 25 lokalizacji, co nam da ok. połowę planowanego na ten rok rozwoju sieci w Polsce. W II kwartale liczymy na zamknięcie tej transakcji - powiedział Kliniewski podczas konferencji prasowej.

bELthreS

Według jego słów, rozliczenie transakcji odbędzie się akcjami Kerdosu. Pozostałe 25 sklepów firma chce pozyskać przez rozwój organiczny sieci. Kliniewski wiąże nadzieje ponadto ze sklepem internetowym, który oferuje wyższe marże od handlu tradycyjnego.

Prezes Kerdos podkreślił, że dzięki sprzedaży zakładu produkcyjnego w Lublińcu wyniki firmy odciążyła kwota 40 mln zł zadłużenia.

- Mamy oczyszczone wyniki i będą one teraz transparentne - podsumował Kliniewski.

W ub. tygodniu spółka informowała w raporcie rocznym, że obecnie liczba sklepów Dayli w Polsce wynosi 168, a do końca 2017 r. ma ich być 300-350.

bELthreT

Inwestycje finansowane obligacjami

- Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podjął uchwałę nr 294/2015 w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst 13.224 obligacje na okaziciela serii I o wartości nominalnej 1.000 zł każda - czytamy w komunikacie.

Kerdos wyemitował w grudniu ub. roku 13.224 trzyletnich obligacji na okaziciela serii I o wartości nominalnej 1.000 zł każda o łącznej wartości 13,22 mln zł.

Kerdos Group (dawniej Hygienika SA) to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym za granicą.

bELthreU

Czytaj więcej w Money.pl

bELthrfm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)