Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska firma AB wypuszcza obligacje warte do 100 milionów złotych

0
Podziel się:

Przedstawiciel zarządu tłumaczy, na co zostaną przeznaczone środki z emisji.

Polska firma AB wypuszcza obligacje warte do 100 milionów złotych
(materiały prasowe P&L)

_ Środki z emisji zostaną wykorzystane na budowę nowego centrum logistycznego i zwiększenie kapitału obrotowego _ - tłumaczy Grzegorz Ochędzan (na zdjęciu), członek zarządu AB do spraw finansowych.

AB, polski dystrybutor IT i elektroniki użytkowej, w minionym tygodniu zakończył roadshow (seminaria i prezentacje spółki, połączone ze spotkaniami z inwestorami oraz analitykami giełdowymi), a w pierwszej połowie sierpnia chce uplasować obligacje o wartości do 100 milionów złotych. _ - Poszerzamy strukturę finansowania, która do tej pory była oparta o kredyty bankowe _- tłumaczy Ochędzan.

_ _

_ - _ Dzięki obligacjom zamierzamy pozyskać stabilne finansowanie na dłuższy termin przy nadal atrakcyjnym oprocentowaniu. Bezpieczeństwo finansowe jest dla nas jednym z priorytetów. Spodziewamy się, iż obecny program emisji obligacji o wartości do 100 mln zł, zabezpieczy nasze plany finansowe na najbliższe lata _ - dodaje w rozmowie z Money.pl. _

AB w połowie lipca podpisało umowę z Pekao SA w sprawie emisji obligacji na łączną kwotę do 100 mln zł. Obligacje mają być niezabezpieczone, a proponowany czas do wykupu to pięć lat. Intencją spółki jest pozyskanie całej kwoty określonej przez program emisji obligacji, czyli 100 mln zł za jednym razem, jeśli uzyskane warunki emisji będą korzystne.

Ochędzan poinformował, że 45 mln zł z emisji obligacji ma zostać przeznaczone na centrum dystrybucyjne w Magnicach, które jest obecnie w trakcie budowy. Obecnie tę funkcję pełni budynek przy ul. Kościerzyńskiej we Wrocławiu, gdzie znajduje się również aktualna siedziba firmy. Budowa nowego centrum ma zakończyć się z końcem pierwszej połowy 2015 r. Pozostałe 55 mln zł ma trafić na zasilenie kapitału obrotowego, w tym powiększenie portfolio produktowego.

_ - Obecny program emisji obligacji zabezpiecza nasze plany finansowe na najbliższe 3-5 lat. Nie zamierzamy zatem pozyskiwać dalszego finansowania zewnętrznego w tym okresie _ - powiedział Ochędzan.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)