Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska firma celuje w Karaiby. Rewolucyjne zapowiedzi

0
Podziel się:

W najbliższych miesiącach pierwsze Paczkomaty zostaną rozlokowane na Kostaryce, w Salwadorze oraz Gwatemali. Drugi etap ekspansji obejmie z kolei: Jamajkę, Dominikanę, Barbados, Panamę oraz Trynidad i Tobago.

na zdjęciu: Rafał Brzoska, prezes Integer.pl
na zdjęciu: Rafał Brzoska, prezes Integer.pl (Integer.pl)

Grupa Integer.pl, właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów, sfinalizowała transakcję sprzedaży swoich 10 terminali firmie Aeropost, czołowemu operatorowi e-commerce funkcjonującemu na terenie Ameryki Środkowej i Wysp Karaibskich.

W najbliższych miesiącach pierwsze Paczkomaty zostaną rozlokowane na Kostaryce, w Salwadorze oraz Gwatemali. Drugi etap ekspansji obejmie z kolei: Jamajkę, Dominikanę, Barbados, Panamę oraz Trynidad i Tobago. Całość strategii amerykańskiego kuriera zakłada uruchomienie łącznie ponad 100 maszyn. Staną one na terenie 30 wysp i krajów, rewolucjonizując międzynarodowy handel towarów ze Stanów Zjednoczonych w tym regionie świata.

- _ To, że kolejny istotny międzynarodowy gracz decyduje się na współpracę z naszą firmą, potwierdza, jak szybko Paczkomaty InPost rewolucjonizują rynek pocztowo-kurierski na świecie. Nasz sukces budujemy w oparciu o efektywną kooperację z czołowymi operatorami pocztowymi, do których należą m.in.: Australia Post, Saudi Post, Correos Chile, Íslandspóstur, Cyprus Post czy Eesti Post _ - deklaruje Rafał Brzoska, prezes Integer.pl

- _ Jestem przekonany, że urządzenia doskonale sprawdzą się także w Ameryce Środkowej i Wyspach Karaibskich, redukując koszty obsługi kurierskiej i gwarantując klientowi niespotykaną dotąd wygodę w odbiorze towarów _ - dodaje Brzoska.

Aeropost proponuje konsumentom z Ameryki Południowej rozwiązania z zakresu transgranicznych dostaw towarów pochodzących z rynku e-commerce w Stanach Zjednoczonych. Sieć Aeropost obecna jest w 38 krajach, w których firma - za pośrednictwem swoich 100 sklepów - umożliwia klientom dokonywanie płatności, odbiór przesyłek oraz pomoc w dokonywaniu zakupów online.

Amerykański kurier to kolejny znaczący partner, który w tym roku podpisał umowę z grupą Integer.pl. Nie tak dawno polski dostawca Paczkomatów wygrał m.in. przetarg na dostawę terminali dla Íslandspóstur - narodowego operatora pocztowego prowadzącego swoje działania na terenie Islandii. Pierwsze zlecenie obejmuje dostarczenie 18 Paczkomatów, z czego 8 do końca 2013 roku, a kolejne 10 maszyn do końca 2014 roku.

Grupa Integer.pl dynamicznie rozwija także własną sieć Paczkomatów InPost. Do końca 2013 roku na rynku rumuńskim rynku stanie 200 maszyn brandowanych marką polskiego operatora. To pierwszy etap ekspansji rewolucyjnych terminali w tamtejszym regionie. W sumie do końca 2014 roku w Rumunii zainstalowanych zostanie aż 500 Paczkomatów InPost.

Do końca 2013 roku na całym świecie funkcjonować będzie - w różnych modelach biznesowych - około 2.750 Paczkomatów. Terminale są już dostępne w 15 krajach na całym świecie - w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację oraz w Czechy.

Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Nowe terminale staną w 15 kolejnych krajach: Francji, Włoszech, Austrii, na Węgrzech, w Turcji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Holandii, Szwajcarii, Rumunii i Bułgarii, Rosji oraz Hiszpanii.

W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Trwają prace nad przygotowaniem lokalizacji pod planowaną inwestycję. W Stanach Zjednoczonych grupa Integer.pl zamierza uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet miliard euro.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)