Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska firma zadba o brytyjski rynek motoryzacyjny

0
Podziel się:

- Jest to jedyny rynek na świecie, który nieprzerwanie od dwudziestu miesięcy notuje wzrost sprzedaży nowych samochodów osobowych - mówi Paweł Gos, prezes Exact Systems.

Polska firma zadba o brytyjski rynek motoryzacyjny
(Exact Systems)

Produkcja samochodów jak przed recesją, comiesięczny wzrost sprzedaży aut przez dwa lata, duża liczba zakładów produkujących samochody i akcesoria do nich - tak rozpoczęcie działalności na rynku motoryzacyjnym w Wielkiej Brytanii tłumaczy Paweł Gos, prezes Exact Systems, spółki zajmującej się kontrolą części samochodowych.

- _ Jest to jedyny rynek na świecie, który nieprzerwanie od dwudziestu miesięcy notuje wzrost sprzedaży nowych samochodów osobowych, a jednocześnie bardzo dobrze radzi sobie także na produkcji (12-procentowy wzrost od początku roku). Jeśli do tego dodamy ogromną, liczącą ponad 2 tysiące, bazę firm produkujących podzespoły i części samochodowe, oraz małą liczbę spółek kontrolujących jakość, to mamy bardzo ciekawą niszę do zagospodarowania _ - ocenia Paweł Gos.

Sektor motoryzacyjny jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu w Wielkiej Brytanii. Liczba miejsc pracy przekracza 300 tysięcy, a z zakładów 30 producentów wyjeżdża ponad 50 modeli samochodów i aż 8 spośród 12 zespołów Formuły 1. Wielka Brytania jest także europejską lokalizacją numer jeden dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

- _ Jak podaje serwis fDi Markets, liczba zrealizowanych w tym kraju projektów w latach 2010-2012 była niemal dwukrotnie większa niż w Niemczech, drugim najatrakcyjniejszym kraju w Europie _ - dodaje prezes, tłumacząc dlaczego polski lider w zakresie kontroli części samochodowych zdecydował się na uruchomienie spółki w Wielkiej Brytanii.

Exact Systems Limited rozpoczął działalność w połowie listopada. Model działania brytyjskiego przedstawicielstwa będzie taki sam, jak przy wejściu na inne rynki zagraniczne. Zgodnie z ideą wzrostu organicznego, Exact Systems nie przejął żadnej brytyjskiej spółki, lecz tworzy ją sam zupełnie od podstaw.

Wielka Brytania to ósme państwo, w którym działa spółka. Firma jest już obecna w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Rosji, Turcji i Rumunii. W sumie zatrudnia ponad 2,5 tysiąca pracowników i obsługuje 400 zakładów motoryzacyjnych w całej Europie.

- _ Po trzech kwartałach tego roku nasze przychody wzrosły o 37 procent rok do roku i wyniosły blisko 68 mln złotych _ - chwali się Lesław Walaszczyk, wiceprezes Exact Systems. Jak podkreśla zarząd spółki na jej wyniki pozytywnie wpływa właśnie ekspansja na rynki zagraniczne. Walaszczyk dodaje, że spółka prowadzi rozmowy dotyczące kolejnych inwestycji, m.in. w Chinach, Brazylii i USA.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)