Notowania

polska żywność
03.04.2013 13:15

Polska żywność. "Czesi prowadzą z nami wojnę gospodarczą"

To jest duży problem. Widzimy więc już efekty tej działalności wobec polskiej żywności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Yakovlev/Dreamstime)

Przynajmniej od roku Czesi walczą z polską żywnością - uważa Witold Choiński, prezes związku Polskie Mięso. Kolejną odsłoną wojny o portfel czeskiego klienta mają być nowe informacje dotyczące nieprawidłowości z polską koniną. Czeskie służby poinformowały wczoraj, że w jednej z partii końskiego mięsa mającej pochodzić z Polski znaleziono śladowe ilości leku o nazwie fenylbutazon.

Prezes Witold Choiński zwraca uwagę na to, że po raz kolejny przedstawia się taką informację, ale nie popiera się jej żadnymi dowodami. - _ Czesi wyraźnie powiedzieli, że będą walczyć z polską żywnością. Każde wątpliwości będą ujawniać poprzez konferencje prasowe. Tylko po to, żeby robić więcej wątpliwości wobec jakości polskiej żywności _ - mówi szef związku.

Szef zrzeszenia firm z branży mięsnej dodaje, że takie informacje uderzają bardzo mocno we wszystkich polskich producentów. - _ To jest duży problem. Porównując rok 2011 do 2012 eksport produktów przetworzonych na rynek czeski zmalał o 3,5 procent podczas gdy wcześniej dynamicznie rósł. Widzimy więc już efekty czeskiej działalności wobec polskiej żywności _ - mówi prezes Witold Choiński.

Zdaniem prezesa Polskiego Mięsa, stosowanie tak zwanego czarnego PR-u przez czeskich partnerów wobec polskich firm nie skończy się niczym dobrym. - _ Jeśli ktoś zaczyna prowadzić taką wojnę, to każdy kij ma dwa końce _ - przestrzega Witold Choiński i podkreśla, że działania czeskich partnerów godzą w ideę wspólnotowego rynku.

W związku z niedawnymi doniesieniami o nieprawidłowościach przy produkcji polskiej żywności, w naszym kraju trwa obecnie kontrola zakładów przetwórstwa mięsnego na ogromną skalę. Główny Lekarz Weterynarii zarządził krzyżowe kontrole w całej Polsce. Weterynarze sprawdzają cały łańcuch produkcji - od rolnika, po zakłady mięsne. Skontrolowanych zostanie kilka tysięcy firm.

Czytaj więcej w Money.pl
Kilka tysięcy zakładów mięsnych do kontroli W związku z głośnymi ostatnio przypadkami fałszowania mięsa i nieprawidłowościami w przetwarzaniu i handlu mięsem kontrole zarządził Główny Lekarz Weterynarii.
Co dalej z chorym mięsem? Zamknęli firmę Wcześniej wstrzymano tam produkcję. Jeszcze dziś mięso z ubojni zostanie spalone.
Skandal w Rosji. Zamieszany któryś kraj Unii? - _ Prowadzone jest śledztwo, ustalane są firmy z krajów UE, które dostarczały surowiec _- napisano w oświadczeniu służb weterynaryjno-fitosanitarnych.
Tagi: polska żywność, czesi, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz