Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eat
24.06.2015 13:53

Polski AmRest przejął kawiarnie Starbucks w Rumunii i Bułgarii

AmRest Polska sfinalizował umowę zakupu udziałów spółek, które zarządzają 19 kawiarniami Starbucks w Rumunii i Bułgarii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Justin Lane PAP/EPA)

AmRest Polska sfinalizował umowę zakupu 100 proc. udziałów w MCC Romania i MCC Bulgaria, które są jedynymi operatorami kawiarni Starbucks w Rumunii i Bułgarii. Firmy te zarządzają 19 restauracjami tej marki - 14 w Rumunii oraz 5 w Bułgarii.

AmRest Polska sfinalizował umowę zakupu 100 proc. udziałów w S.C. Marinopoulos Coffee Company III S.r.l. (MCC Romania) oraz Marinopoulos Coffee Company Bulgaria EOOD (MCC Bulgaria) od Marinopoulos Coffee SEE B.V. za łączną cenę sprzedaży 16,4 mln euro, podał AmRest Holdings.

"Wszystkie warunki konieczne oraz zgody wymagane na podstawie umowy, w szczególności otrzymania zgody właściciela marki Starbucks, zgód wymaganych na podstawie umów najmu lokali oraz satysfakcjonującego dla AmRest Polska wyniku badania stanu finansowego i prawnego MCC Bulgaria zostały spełnione" - czytamy w komunikacie.

Notowania tygodniowe akcji AmRest Notowania tygodniowe akcji AmRest

Na początku marca br. AmRest informował o zwarciu umowy nabycia tych spółek za łączną cenę sprzedaży około 16 mln euro. Ostateczna cena miała zostać ustalona na dzień zakończenia transakcji, której finalizacja była uzależniona od spełnienia dodatkowych warunków, a w szczególności: zgody właściciela marki Starbucks, zgód wymaganych na podstawie umów najmu lokali oraz wyników due diligence MCC Bulgaria.

Jak wówczas informowano, MCC Romania i MCC Bulgaria są jedynymi operatorami kawiarni Starbucks w Rumunii i Bułgarii. Obecnie sprzedający zarządza 19 restauracjami tej marki - 14 w Rumunii oraz 5 w Bułgarii. Plan rozwoju zakłada otwarcie kolejnych 7 lokali Starbucks w Rumunii do końca bieżącego roku. Szacowane przychody MCC Romania i MCC Bulgaria w 2014 roku wyniosły łącznie około 10 mln euro, a zysk na poziomie EBITDA około 2 mln euro.

Według informacji ze strony internetowej Amrestu, grupa prowadzi obecnie łącznie 822 restauracje - w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji, w Serbii, w Chorwacji, w Bułgarii oraz w Hiszpanii na podstawie umów franczyzy restauracji Kentucky Fried Chicken (KFC), Pizza Hut, Burger King i Starbucks; na terenie Hiszpanii, Francji, Niemiec, Chin oraz USA - restauracji marek własnych La Tagliatella, Trastevere i il Pastificcio; dodatkowo na terenie Chin od grudnia 2012 r. prowadzona jest działalność restauracji marek własnych Blue Frog i KABB.

W kwietniu 2005 r. akcje AmRest Holdings SE zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na dzień 31 marca 2015 r. największym akcjonariuszem spółki posiadając 31,71 proc. akcji oraz głosów w spółce był WP Holdings VII B.V.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Notowania tygodniowe akcji AmRest

Tagi: eat, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz