Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski producent chemii budowlanej zdobywa chiński rynek

0
Podziel się:

Selena FM zwiększyła w tym roku sprzedaż w Chinach o prawie 40 proc.

Polski producent chemii budowlanej zdobywa chiński rynek
(materiały prasowe)

i planuje dalej rozwijać obecność na tym rynku - poinformował prezes spółki Jarosław Michniuk. Producent chemii budowlanej, pod marką Tytan, skorzystał na misji gospodarczej prezydenta Komorowskiego.

Spółka uczestniczyła w misji gospodarczej do Chin, podczas której wzięła udział m.in. w Poland-China Trade and Investment Forum w Szanghaju.

- W tym roku umocniliśmy swoją pozycję Chinach, zwiększając sprzedaż o prawie 40 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Udział w misji gospodarczej Prezydenta RP pozwoli na podkreślenie naszego wkładu w rozwój polsko-chińskiej współpracy gospodarczej oraz na dalszą promocję Seleny w Państwie Środka - powiedział Michniuk, cytowany w komunikacie.

Selena jest obecna na chińskim rynku od 2007 r. Posiada w tym kraju dwa zakłady produkcyjne, wytwarzające produkty przeznaczone na rynki lokalne i na eksport oraz trzy centra logistyczne.

- Zebraliśmy już sporo doświadczenia w czasie kilkuletniej obecności w Chinach, ale to wciąż za mało na podbój tego ogromnego rynku. Naszym głównym priorytetem na dzisiaj pozostaje zwiększenie udziałów rynkowych i pozyskiwanie nowych użytkowników dla naszych produktów - powiedział prezes.

Notowania tygodniowe akcji Selena FM

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Zobacz także: Zobacz również: Chińskie firmy chemiczne szukają partnerów w Polsce
budownictwo
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)