Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski start-up dostał dwa miliony złotych dofinansowania na rozwój technologii

0
Podziel się:

Młoda polska firma działa na ponad 60 rynkach.

- <i>Jesteśmy obecni na ponad 60 rynkach i szykujemy się do podboju kolejnych</i></br>- mówi prezes Positionly Grzegorz Kazulak
- <i>Jesteśmy obecni na ponad 60 rynkach i szykujemy się do podboju kolejnych</i></br>- mówi prezes Positionly Grzegorz Kazulak (materiały prasowe Positionly)

Fundusze Xevin Investments, Protos.vc i niemiecki Point Nine Capital zainwestowały dwa miliony miliony złotych w polski start-up Positionly dostarczający narzędzi do monitorowania i optymalizacji pozycji witryn internetowych w wyszukiwarkach.

- _ W ciągu zaledwie dwóch lat Positionly.com zaczął generować milionowe obroty, a z roku na rok zalicza stuprocentowy wzrost zarówno w liczbie pozyskanych klientów, jak i w wysokości przychodów. Jesteśmy pewni, że jest to trafiona inwestycja _- powiedział prezes zarządu funduszu Xevin Investments Marek Rusiecki.

Poza monitoringiem pozycji stron www w wyszukiwarkach, Positionly pozwala na analizę konkurencji, sprawdza m.in. odległość, jaka dzieli biznes od zajęcia pozycji lidera w danej branży oraz dogłębną analizę linków zwrotnych podając m.in. informację o tym jak dany link wpływa na wysokość pozycji witryny. Ponadto, narzędzie dokonuje oceny optymalizacji strony, wskazując na ewentualne błędy, które mogą spowodować gorszą widoczność w wyszukiwarkach.

Rozwiązanie pozwala na monitorowanie pozycji strony www w takich wyszukiwarkach jak Google, Bing, Yahoo czy rosyjski Yandex. Positionly udostępnia także darmowe aplikacje mobilne na systemy Android i iOS, które dają możliwość monitorowania pozycji stron z dowolnego miejsca i w każdej chwili. Obecnie narzędzie jest dostępne w 8 językach.

- _ Od początku działalności pozyskaliśmy kilka tysięcy klientów. Ok. 80 proc. z nich pochodzi spoza Polski. W tej chwili jesteśmy obecni na ponad 60 rynkach i szykujemy się do podboju kolejnych. Z małej, kilkuosobowej firmy urośliśmy do kilkudziesięcioosobowego zespołu specjalistów _ - powiedział założyciel Positionly Grzegorz Kazulak.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)