Notowania

Przejdź na
microsoft
22.10.2013 12:34

Polski oddział Microsoft ma nowego dyrektora

Magdalena Taczanowska objęła stanowisko dyrektora sektora publicznego, będzie odpowiedzialna za projekty realizowane dla administracji publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Microsoft)
Na zdj. Magdalena Taczanowska

Magdalena Taczanowska w trakcie swojej kariery była ściśle związana ze środowiskiem sektora publicznego rynku IT, uczestnicząc w największych projektach informatycznych w polskiej administracji, a także w sektorze przemysłowo-usługowym i bankowo-finansowym.

Przed dołączeniem do zespołu Microsoft pracowała przez ostatnie 2 lata w zarządzie spółki Sygnity S.A., jako wiceprezes do spraw sprzedaży. Wcześniej zajmowała stanowiska menedżerskie, w tym stanowisko country managera i prezesa zarządu w spółce S&T w latach 2003-2010. Karierę zawodową rozpoczęła w spółce ICL Polska, docelowo obejmując tam pozycję dyrektora sprzedaży i członka zarządu, utrzymując ją po przejęciu ICL przez Fujitsu Services. Magdalena Taczanowska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (SGH), ukończyła podyplomowe studia MBA na National-Louis University._ _

_ - Polska administracja zmieniła się bardzo, jest coraz sprawniejsza i nastawiona na usługi świadczone obywatelom. Sektor publiczny zaczął wykorzystywać technologie informatyczne, tak jak oczekujemy tego od nowoczesnego państwa. Dlatego praca w Microsoft jest dla mnie oczywistym wyborem - _wyznaje Magdalena Taczanowska.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce.

Wyniki finansowe firmy za drugi kwartał tego roku nie były najlepsze. Gigant z Redmond odnotował w tym okresie 19,9 miliarda dolarów przychodu i zysk netto w wysokości 4,97 miliarda dolarów. To wyniki poniżej oczekiwań analityków. Microsoft tłumaczy je kurczeniem się rynku komputerów osobistych.

Czytaj więcej w Money.pl
Qumak pomoże w rozbudowie systemu ePUAP Umowa ramowa dotycząca rozbudowy systemu elektronicznej administracji została podpisana na trzy lata.
Co dalej z marką Nokia? Oto jej przyszłość Okazuje się, że fińska firma zrobiła świetny interes, a Microsoft przyparty do muru, tak naprawdę nie miał innego wyjścia.
Szaleniec odchodzi z Microsoftu Steve Ballmer bardziej niż z sukcesów, znany jest z dziwacznych zachowań.
Tagi: microsoft, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz