Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polski oddział Microsoft ma nowego dyrektora

0
Podziel się:

Magdalena Taczanowska objęła stanowisko dyrektora sektora publicznego, będzie odpowiedzialna za projekty realizowane dla administracji publicznej.

Na zdj. Magdalena Taczanowska
Na zdj. Magdalena Taczanowska (Microsoft)
bEshRSkB

Magdalena Taczanowska w trakcie swojej kariery była ściśle związana ze środowiskiem sektora publicznego rynku IT, uczestnicząc w największych projektach informatycznych w polskiej administracji, a także w sektorze przemysłowo-usługowym i bankowo-finansowym.

Przed dołączeniem do zespołu Microsoft pracowała przez ostatnie 2 lata w zarządzie spółki Sygnity S.A., jako wiceprezes do spraw sprzedaży. Wcześniej zajmowała stanowiska menedżerskie, w tym stanowisko country managera i prezesa zarządu w spółce S&T w latach 2003-2010. Karierę zawodową rozpoczęła w spółce ICL Polska, docelowo obejmując tam pozycję dyrektora sprzedaży i członka zarządu, utrzymując ją po przejęciu ICL przez Fujitsu Services. Magdalena Taczanowska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (SGH), ukończyła podyplomowe studia MBA na National-Louis University._ _

_ - Polska administracja zmieniła się bardzo, jest coraz sprawniejsza i nastawiona na usługi świadczone obywatelom. Sektor publiczny zaczął wykorzystywać technologie informatyczne, tak jak oczekujemy tego od nowoczesnego państwa. Dlatego praca w Microsoft jest dla mnie oczywistym wyborem - _wyznaje Magdalena Taczanowska.

bEshRSkD

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce.

Wyniki finansowe firmy za drugi kwartał tego roku nie były najlepsze. Gigant z Redmond odnotował w tym okresie 19,9 miliarda dolarów przychodu i zysk netto w wysokości 4,97 miliarda dolarów. To wyniki poniżej oczekiwań analityków. Microsoft tłumaczy je kurczeniem się rynku komputerów osobistych.

Czytaj więcej w Money.pl
Qumak pomoże w rozbudowie systemu ePUAP Umowa ramowa dotycząca rozbudowy systemu elektronicznej administracji została podpisana na trzy lata.
Co dalej z marką Nokia? Oto jej przyszłość Okazuje się, że fińska firma zrobiła świetny interes, a Microsoft przyparty do muru, tak naprawdę nie miał innego wyjścia.
Szaleniec odchodzi z Microsoftu Steve Ballmer bardziej niż z sukcesów, znany jest z dziwacznych zachowań.
bEshRSle
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)