Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski producent gier nawiązał współpracę z chińskim Huawei

0
Podziel się:

Gra ma być przebudowaną od nowa wersją nieudanej gry Basement Crawl.

Piotr Babieno, prezes Bloober Team
Piotr Babieno, prezes Bloober Team (arch. prywatne)

Notowana na NewConnect spółka Bloober Team stworzy specjalną wersję nowej gry Basement Brawl na konsolę Tron firmy Huawei. Nowy tytuł będzie również dostępny na Play Station 4 i ma być przebudowaną od nowa wersją nieudanej gry Basement Crawl.

_ - Nasze rozmowy z Huawei toczyły się już od dobrych kilku lat. Teraz w związku z planowaną premierą konsoli Tron pojawiła się doskonała okazja, aby te plany wcielić w życie. Dostęp do technologii uzyskaliśmy jakiś czas temu. Nowa konsola trafi niedługo na chiński rynek i będzie oczkiem w głowie chińskiego giganta. Jakkolwiek nie możemy ujawniać prognoz sprzedażowych naszego partnera to mogę tylko zaznaczyć, że będzie to dla nas niezwykle dochodowe przedsięwzięcie - mówi prezes Bloober Team, Piotr Babieno. _

Gra Basement Brawl to tworzona od zera gra Basement Crawl. Spółka pod koniec maja poinformowała, że przygotuje feralną produkcję na nowo. Gra ukazała się w lutym bieżącego roku i była dostępna na Sony Play Station 4. Jakość produktu spowodowała, że ma ona najniższą średnią ocenę z wszystkich produkcji, jakie ukazały się na nową konsolę.

Firma chwali się, że gra będzie tworzona przy współpracy ze społecznością graczy. Gra ma trafić na rynek w trzecim lub czwartym kwartale tego roku.

- _ Przebudowa - budowa nowej wersji gry - potrwa do czasu, aż razem z graczami będziemy zadowoleni z jej jakości. Z pewnością chcemy, żeby gra trafiła na rynek w tym roku _- tłumaczy dla Money.pl prezes spółki, Piotr Babieno.

Prototyp nowej wersji gry został zaprezentowany na targach E3 w Los Angeles. Spółka przewiduje, że wprowadzenie gry znacząco poprawi jej wyniki. Słabo oceniony Basement Crawl generuje większość przychodów firmy.

- _ Ponad 90 procent przychodów za pierwszy kwartał to przychody z tytułu Basement Crawl, który jest w sprzedaży od lutego tego roku _ - dodaje prezes.

W pierwszym kwartale 2014 roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 1,423 mln złotych. Zysk wyniósł 508 tysięcy. Wyników za 2013 rok spółka jeszcze nie opublikowała. Termin był przesuwany już dwukrotnie. Początkowo z 9 maja na 9 czerwca. Następnie data ta została zmieniona na 23 czerwca.

Bloober Team tłumaczy się problemami technicznymi. - _ Przesunięcie wynika z problemu czasowego - księgowość zewnętrzna ma ograniczone zasoby osobowe, a biegły potrzebuje też czasu na weryfikację tych materiałów _- mówi prezes Babieno.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)