Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Polski producent śmigłowców z dużym zyskiem

0
Podziel się:

5,7 miliarda dolarów w ciągu roku - tyle zarobił koncern United Technologies Corporation, właściciel Sikorsky Aircraft i PZL Mielec.

Louis Chenevert, dyrektor generalny UTC
Louis Chenevert, dyrektor generalny UTC (UTC mat.pras.)
bEJYiPvp

5,7 miliarda dolarów w ciągu roku - tyle zarobił koncern United Technologies Corporation, właściciel Sikorsky Aircraft i PZL Mielec - firmy produkującej w Polsce śmigłowce S-70i Black Hawk. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 63 miliardów dolarów.

Firmie udało się wypracować zysk o 16 procent wyższy niż przed rokiem. Przychody wzrosły o 9 procent w ciągu roku. Nakłady inwestycyjne przekroczyły 1,7 miliarda dolarów.

- _ Spółka UTC zamknęła rok 2013 16-procentowym wzrostem zysków, mimo wolniejszego, niż oczekiwano, ożywienia na naszych rynkach _- stwierdził Louis Chenevert, dyrektor generalny UTC. Jego zdaniem było to możliwe dzięki konsekwentnemu cięciu kosztów, podwyższenia marży przy jednocześnie dużych inwestycjach.

bEJYiPvr

- _ W ciągu roku nastąpiło przyspieszenie tempa wzrostu organicznego _- dodał Louis Chenevert. - Organiczny wzrost przychodów ze sprzedaży o 4 procent w IV kwartale w połączeniu z utrzymującym się wzrostem zamówień stawia nas w bardzo korzystnym położeniu już na samym początku 2014 r. - podkreśla.

Nowe zamówienia na urządzenia w Otisie wzrosły o 8 procent w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego. Duże zamówienia komercyjne na części zamienne do silników w Pratt & Whitney wzrosły o 20 procent, a w UTC Aerospace Systems komercyjne zamówienia na części zamienne zwiększyły się o 19 procent.

W przyszłym roku firma planuje osiągnąć przychody na poziomie 64 mld dolarów. Nakłady inwestycyjne mają sięgnąć prawie 2 mld dolarów. Spółka zamierza także wydać po 1 mld dolarów na odkup akcji własnych i przejęcia innych firm.

United Technologies Corp. ma siedzibę w Hartford w stanie Connecticut. Oferuje zaawansowane technologicznie produkty i usługi przedsiębiorstwom z branży lotniczej i kosmicznej oraz budowlanej. Należą do niego dwa zakłady produkcyjne w Polsce - PZL Mielec, przejęty w wyniku prywatyzacji oraz Sikorski Aircraft.

bEJYiPvx

Czytaj więcej w Money.pl

bEJYiPvS
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)