Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PolskiBus.com inwestuje 50 mln zł i zatrudnia 100 nowych osób

0
Podziel się

Autokarowy przewoźnik uruchamia nową bazę, wprowadza nowe połączenia i inwestuje w 30 pojazdów.

Sir Brian Souter, właściciel PolskiBus.com
Sir Brian Souter, właściciel PolskiBus.com (PAP/Photoshot)
bDSIFGZN

Autokarowy przewoźnik uruchamia nową bazę we Wrocławiu i wprowadza cztery nowe połączenia. Inwestuje również w 30 nowych pojazdów.

Sir Brian Souter, właściciel PolskiBus.com (na zdjęciu), zapowiada, że we wrocławskiej bazie będą biura, warsztat i myjnia. Jest on bardzo zadowolony z rozwoju biznesu w Polsce, a lokalizacja nowej bazy wynika z tego, że najszybciej przybywa tu pasażerów.

- _ Białą plamą jest natomiast Pomorze Zachodnie, ale w perspektywie najbliższych lat uruchomimy połączenia do Szczecina _ - zapowiada Souter.

bDSIFGZP

Nowa baza operacyjna będzie obsługiwała 40 kursów dziennie do 10 największych polskich miast i dwóch europejskich stolic: Berlina i Pragi. Dzięki nowej inwestycji we Wrocławiu powstanie ponad 160 nowych miejsc pracy. Od momentu wejścia na rynek w czerwcu 2011 roku PolskiBus.com stworzył ponad 500 miejsc pracy w całej Polsce.

Barry Pybis, dyrektor generalny PolskiBus.com przyznaje, że inwestycje wynikają z rosnącego zapotrzebowania: _ Od momentu wejścia na polski rynek w czerwcu 2011 roku przewieźliśmy już prawie pięć milionów pasażerów. Cieszymy się, że nadal możemy rozwijać sieć krajowych i międzynarodowych połączeń _.

Ekspansja PolskiBus.com wynika miedzy innymi z faktu, że na niektórych trasach ma bardzo małą konkurencję. Na trasie Warszawa-Wrocław co prawda autobusy jadą długo, bo około sześciu godzin, jednak pociągi wcale nie są szybsze, a jeśli chodzi o Intercity, to sporo droższe. Dla większości podróżnych alternatywą nie jest LOT, bo trudno kupić bilet taniej niż za kilkaset złotych. Rynek może się zmienić po uruchomieniu przez Ryanaira od marca połączeń do Modlina.

Rezerwując dzisiaj bilet na jutrzejszą podróż z Wrocławia do Warszawy, w PolskiBus.com zapłacimy od 30 do 40, w Intercity 134 złotych, w LOT od 399 do 652 złotych.

bDSIFGZV

PolskiBus.com
to firma zarejestrowana w Polsce, należąca do szkockiego multimilionera Briana Soutera. Na Wyspach zajmuje się podobnym biznesem, jak w Polsce. Za zasługi dla transportu i za działalność charytatywną otrzymał tytuł szlachecki.
Do tego, jak twierdzi Sir Brian Souter, _ coraz więcej osób rezygnuje ze stresującej oraz kosztownej podróży samochodem _.

Dlatego firma zwiększa do 15 dziennie liczbę kursów na trasie Warszawa-Łódź-Wrocław. Na wybranych odcinkach tras pasażerowie otrzymają bezpłatny poczęstunek: ciepłe lub zimne napoje oraz przekąski. Cztery nowe linie połączą Wrocław z Bydgoszczą, Gdańskiem, Katowicami, Krakowem, Opolem, Poznaniem, Rzeszowem, Zakopanem oraz Berlinem i Pragą.

Aby zrealizować plany, PolskiBus.com zainwestuje 50 milionów złotych w 30 nowych autokarów. Tym samym liczba pojazdów zamówionych w 2013 roku wzrośnie do 75. To pojazdy Van Hool Astromega TDX27 produkowane w Belgii.

Czytaj więcej w Money.pl

bDSIFGZW
bDSIFHaq
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)