Notowania

Polskie firmy na świecie. Maflow będzie tworzył części do Audi w Meksyku

Budowę rozpoczęto w styczniu tego roku w parku przemysłowym Puerto Interior i zakończono pod koniec czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kemalbas/iStockphoto)

Należąca do Grupy Boryszew tyska spółka Maflow przygotowuje się do uruchomienia produkcji w nowej fabryce. Zakład położony jest w miejscowości Silao w stanie Guanajuato w Meksyku. Firma będzie tam produkować przewody klimatyzacyjne do samochodów Audi budowanych na platformie Q5.

Fabryka powstawała od podstaw. Budowę rozpoczęto w styczniu tego roku w parku przemysłowym Puerto Interior i zakończono pod koniec czerwca. Obecnie w budynku instalowane są maszyny i rozpoczynają się testy oraz szkolenie personelu.

Maflow planuje, że w połowie listopada tego roku do meksykańskiego zakładu przyjadą audytorzy z Audi, którzy sprawdzą czy fabryka spełnia ich wymagania. Rozpoczęcie produkcji i pierwsze dostawy do klienta mają się rozpocząć w połowie 2016 roku.

Uruchomienie zakładu produkcyjnego w Meksyku stanowi jeden z kluczowych punktów strategii rozwoju firmy Maflow, gdyż region NAFTA, czyli Północnoamerykański Układ Wolnego Handlu obejmujący oprócz Meksyku Stany Zjednoczone i Kanadę, jest ostatnim rynkiem, na którym spółka Maflow nie jest obecna.

Maflow liczy na zdobycie kolejnych klientów działających na rynku NAFTA, zwłaszcza, że już współpracuje z takimi firmami jak BMW, Renault czy Volvo w Europie, Chinach, Indiach i Brazylii.

Tagi: polskie firmy na świecie, brs, business news, giełda, wiadomości, strategie firm, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, najważniejsze, z rynku, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz