Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie firmy zbrojeniowe łączą siły. Zobacz, dlaczego

0
Podziel się:

Wojciech Dąbrowski, prezes PGZ uważa, że naszego kraju nie stać na powierzanie realizacji programów modernizacyjnych wyłącznie podmiotom zagranicznym.

Polskie firmy zbrojeniowe łączą siły. Zobacz, dlaczego
(Polska Grupa Zbrojeniowa)
bEKoRYFx

Dzięki zawiązanemu konsorcjum przedsiębiorstwa przystępują do ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dialogu technicznego w programie pozyskania systemu rakietowego "Narew". Pociski mają mieć zasięg 25 km i będą zwalczać samoloty, śmigłowce czy pociski rakietowe.

Do 2022 roku na uzbrojenie Wojska Polskiego planuje się wprowadzenie jedenastu baterii systemów rakietowych tego typu, a następnych ośmiu po roku 2022. System obrony powietrznej jest najważniejszym programem w planie modernizacji technicznej armii na lata 2013-2022.

Wojciech Dąbrowski, prezes PGZ uważa, że naszego kraju nie stać na powierzanie realizacji takich programów wyłącznie podmiotom zagranicznym._ - Dalekosiężna współpraca polskich zakładów pod patronatem PGZ pokazuje, że polski przemysł jest gotowy na podjęcie i realizację wyzwania tej skali, przy jednoczesnym zapewnieniu wymiernych korzyści polskiej gospodarce. Taki był cel konsolidacji _ - zapewnia.

bEKoRYFz

Zgodnie z wyliczeniami PGZ S.A, docelowe zdobycie zamówienia przełożyłoby się bezpośrednio na stworzenie miejsc pracy w poszczególnych zakładach grupy, jak i zwiększenie wpływów fiskalnych do budżetu państwa.

W PGZ S.A. trwają prace nad udziałem polskiego przemysłu także w innych programach modernizacji polskiej armii, m.in. marynarki wojennej, bezzałogowych systemów latających i pancernym. Jednocześnie, finalizowana jest formalna procedura konsolidacji polskiego przemysłu obronnego. Planuje się, że rejestracja sądowa podwyższenia kapitału PGZ S.A. w ramach II etapu konsolidacji, kończąca cały proces, odbędzie się na początku przyszłego roku.

Spółka skonsoliduje docelowo kilkadziesiąt spółek (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nieruchomości i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5 mld zł oraz przeszło 19 tysiącami pracowników. W efekcie trwającego procesu konsolidacji powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKoRYFF
bEKoRYGa
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)