Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polskie karabiny w USA. Zakłady Mechaniczne Tarnów mają pierwsze zamówienia

Zakłady Mechaniczne Tarnów przywiozły z wystawy broni w Las Vegas kilka wstępnych zamówień.

Podziel się
Dodaj komentarz
Krzysztof Jagiełło, prezes zarządu ZMT

Zakłady Mechaniczne Tarnów chcą sprzedawać karabiny myśliwsko-sportowe na rynek północnoamerykański. Firma pokazywała swe produkty podczas jednej z największych wystaw broni myśliwskiej i sportowej Shot Show w Las Vegas, skąd przywiozła kilka wstępnych zamówień.

Jak powiedział Andrzej Suwara z działu eksportu Zakładów Mechanicznych Tarnów, wprowadzenie na rynek amerykański broni myśliwskiej i sportowej jest związane wypełnieniem procedur, które trwają przynajmniej osiem miesięcy.

_ - Zdajemy sobie sprawę, że w USA trzeba pokonać sporo barier związanych z wejściem na rynek. Jesteśmy jednak przekonani, że nasz produkt jest w stanie sprostać konkurencji w segmencie broni przeznaczonej dla strzelców precyzyjnych zarówno pod względem jakości i ceny _ - ocenił.

Na targach w Las Vegas pokazywana była broń myśliwsko-sportowa o kalibrze 308 Winchester: karabin powtarzalny w układzie bezkolbowym 308 ZMT HS (Hunting-Sport). Jego komora zamkowa została przystosowana do umieszczenia danych właściciela lub różnego rodzaju piktogramów (np. klubów strzeleckich).

Tarnowska firma zaprezentowała także powtarzalny karabin o kalibrze 338 Lapua Magnum. W konstrukcji wykorzystano silny energetycznie nabój kalibru 8,6 mm, charakteryzujący się dużym zasięgiem i siłą rażenia przy zachowaniu dobrej celności oraz niewielkiej masy karabinu.

Ekspozycja Zakładów Mechanicznych Tarnów podczas Shot Show była zorganizowana na wspólnym stoisku z FB Radom. Targi w Las Vegas zgromadziły 1,6 tys. wystawców pokazujących broń, amunicję, akcesoria myśliwskie i produkty dla zawodników zajmujących się strzelaniem precyzyjnym. Odwiedziło je ponad 62 tys. gości z USA i 100 krajów świata.

Zakłady Mechaniczne Tarnów należą do Polskiego Holdingu Obronnego (dawnej Grupa Bumar). Specjalizują się w produkcji karabinów maszynowych, karabinów wyborowych, zestawów przeciwlotniczych i granatników.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: przemysł zbrojeniowy w polsce, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz