Notowania

lot
14.10.2013 12:02

Pomysł na 100 mln zł odszkodowania dla LOT

Niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu przewoźnik po raz kolejny wystąpi z wnioskiem o pomoc finansową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lot.com)

O 300 milionów złotych pomocy publicznej ma wystąpić spółka PLL LOT, kierowana przez Sebastiana Mikosza _ (na zdjęciu) _. Przewoźnik ma też zaoszczędzić na zaliczkach na Dreamlinery.

Takie informacje przynosi dzisiaj tygodnik Bloomberg Businessweek. Jak podaje gazeta, wniosek o kolejne 300 milionów złotych pomocy ma zostać złożony jeszcze w tym miesiącu. Będzie to już druga transza. Pierwsza w wysokości 400 milionów złotych była przyznana w grudniu ubiegłego roku.

Trwają też rozmowy z przedstawicielami koncernu Boeing w sprawie odszkodowania za awarie maszyn typu Dreamliner. Według najnowszych informacji w grę wchodzi scenariusz, w którym LOT nie zapłaci dwóch zaliczek na nowe maszyny od Boeinga, po 50 milionów złotych każda.

W styczniu wstrzymano eksploatację 50 Dreamlinerów, w tym dwóch należących do LOT. Był to efekt problemów z wadliwymi akumulatorami maszyn. LOT z powodu uziemienia B787 musiał tymczasowo wyleasingować do obsługi tras transatlantyckich trzy samoloty: boeing 777 i 767 oraz airbus 330.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: lot, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz