Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad 3000 proc. wzrostu zysku ABS Investment

0
Podziel się:

Firma powstała zaledwie przed trzema laty i wyspecjalizował się m.in. w usługach z zakresu doradztwa inwestycyjnego na rynku kapitałowym.

Ponad 3000 proc. wzrostu zysku ABS Investment
(PAP/Jakub Kamiński)

462 tys. zł - tyle wyniósł, w drugim kwartale zysk netto notowanej na rynku NewConnect spółki doradztwa finansowego ABS Investment S.A. Narastająco firma osiągnęła zysk netto na poziomie 1.757 mln zł. W porównaniu z wynikiem osiągniętym po dwóch kwartałach

2012 roku oznacza to wzrost zysku netto aż o 3193 proc. Rozwój działalności ABS Investment S.A. przyczynił się do umocnienia pozycji spółki, jako jednego z liderów na rynku usług związanych z doradztwem finansowym w Polsce.

_ - Wyniki finansowe wypracowane przez ABS Investment S.A. jak również pozostałe spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej w pełni nas zadawalają - _mówi Sławomir Jarosz, prezes zarządu ABS Investment S.A. _ - Warto podkreślić, że tak dobre efekty uzyskaliśmy w warunkach niekorzystnej koniunktury gospodarczej, która przyczyniła się m.in. do ograniczenia aktywności wielu podmiotów na rynku kapitałowym, co spowodowało ograniczenie popytu na usługi doradcze związane z tym sektorem gospodarki. Skutecznie przeciwstawiliśmy się tym wyzwaniom konsekwentnie realizując strategię rozwoju naszej spółki, która zakłada m.in. dywersyfikację portfela inwestycyjnego, a także zwiększenie liczby podmiotów notowanych na GPW oraz rynku NewConnect - _dodaje.

Równie skutecznie wdrażał strategię rozwoju Zarząd spółki Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. Świadczą o tym m.in. bardzo dobre wyniki finansowe tej spółki, która z powodzeniem zwiększyła zakres oferowanych usług. Przy obecnych wynikach wycena tej spółki wynosi 4-5 krotność zysku co jest jednym z najlepszych wskaźników na rynku NewConnect.

Grupa kapitałowa ABS Investment S.A. w II kw. 2013 roku wypracowała zysk netto na poziomie 692,5 tys. zł. Narastająco zysk netto wyniósł 1.267 mln zł. Główną spółką grupy, generującą największe obroty było Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A., które wypracowało 419,5 tys. zł przychodu, co stanowi aż 85 proc. całości przychodów netto ze sprzedaży. Tak dobry wynik został osiągnięty w okresie niekorzystnej dla spółki koniunktury, która powstała m.in. na skutek ograniczenia ilości wdrażanych programów dotacyjnych.

Notowania ABS Investment na rynku NewConnect

Poprzednio doradztwo z zakresu pozyskiwania środków z UE, a także wdrażania unijnych programów pomocowych stanowiło jedno z głównych źródeł przychodów spółki. Zarząd BBC S.A. dostrzegł niekorzystne zmiany zachodzące w obrębie tego rynku i zdywersyfikował ofertę firmy. Uruchomiono nowe linie biznesowe związane m.in. ze świadczeniem usług Autoryzowanego Doradcy na rynku NewConnect i Catalyst. Spółka zintensyfikowała także działalność związaną z m.in. udzielaniem pożyczek, prowadzeniem inwestycji kapitałowych, dokonywaniem wycen przedsiębiorstw.

Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. systematycznie rozbudowuje inwestycyjny portfel. Aktualnie spółka dysponuje pakietami akcji piętnastu podmiotów, z czego dwanaście notowanych i trzech, których akcje nie znajdują się w publicznym obrocie. Wartość inwestycyjnego portfela spółki wynosi 2,8 mln zł.

Na koniec II kwartału 2013 r. w skład inwestycyjnego portfela spółki ABS Investment S.A. weszły akcje osiemnastu podmiotów notowanych na rynku giełdowym oraz czterech firm, ubiegających się o wprowadzenie swoich akcji na rynek NewConnect, o łącznej wartości 21,7 mln zł.

Firma powstała w 2010 r. ABS Investment S.A. wyspecjalizował się m.in. w usługach z zakresu doradztwa inwestycyjnego na rynku kapitałowym. Spółka bardzo staranie dobiera firmy, które trafiają do inwestycyjnego portfela. Znajdują się tam podmioty o niszowych profilach działalności, odpornych na negatywne skutki rynkowych fluktuacji. W tym kontekście warto wymienić m.in.: Polkap S.A., Uboat Line S.A., LS Tech-Homes S.A. Równocześnie ABS Investment S.A. planuje kontynuację programu strategicznego partnerstwa z AT Group S.A. i firmą Korporacja Capital Handel-Finanse-Inwestycje, Przyczyni się to do intensyfikacji procesu rozwoju tych podmiotów, co spowoduje dalszy wzrost ich zysków.

Spółka docenia także potencjał rozwoju podmiotów, których działalność związana jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Z tego powodu w inwestycyjnym portfelu ABS Investment S.A. pojawia się coraz więcej firm wykorzystujących rozwiązania informatyczne. Są to m. in.: Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A., Verbicom S.A., WZSAM S.A., Telgam S.A.
Do grona partnerów o strategicznym znaczeniu dla ABS Investment S.A. należą m.in.: Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. Robinson Europe S.A., Inbook S.A., Kupiec S. A, ECA Auxilium S.A., Orion Investment S.A., Art New media S.A.

business news
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)