Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portfel zamówień Asseco Poland wyższy o 17 procent

0
Podziel się:

Asseco Poland obecnie nie rozważa ogłoszenia wezwania na Sygnity.

Adam Góral, prezes Asseco Poland
Adam Góral, prezes Asseco Poland (Asseco Poland)
bEEbhZpN

Asseco Poland obecnie nie rozważa ogłoszenia wezwania na Sygnity - poinformował na konferencji prezes Adam Góral (na zdjęciu). Spółka koncentruje się nad restrukturyzacją kupionego niedawno Unizeto. Zarząd myśli o pojawieniu się na nowych rynkach zagranicznych jak. np. Zambia, Angola czy Wietnam.

Aktualizacja 13:35

- W dniu dzisiejszym nie planujemy wezwania na Sygnity. Obecnie koncentrujemy się na restrukturyzacji Unizeto - powiedział Góral. Asseco ma zgodę UOKiK na przejęcie Sygnity, która obowiązuje do 11 lipca 2015 r.

bEEbhZpP

Asseco Systems, spółka zależna Asseco Poland, kupiła 911.150 akcji Unizeto Technologies, stanowiących 81,3 proc. kapitału zakładowego, za 18,86 mln zł. Pod koniec lutego Asseco udzieliło Unizeto 5 mln zł pożyczki.

- W Unizeto widzimy wiele wartości, mają ciekawe produkty jak podpis elektroniczny czy masowe wydruki. To jest najtrudniejszy projekt w historii, ale wierzę, że zrobimy na tym świetny interes. Dołożymy do tej spółki tylko tyle środków, ile będziemy musieli - powiedział Góral.

- Zabezpieczenie tego co zapłaciliśmy jest bardzo mocne. Spółka była w trudnej sytuacji i gdybyśmy jej nie kupili moglibyśmy mieć problemy na jednym dużym projekcie, gdzie jesteśmy razem w konsorcjum. W firmie jest już nowy zarząd i trwa restrukturyzacja - dodał.

Notowania Asseco Poland - 1 tydzień

bEEbhZpV

Prezes informatycznej firmy poinformował, że grupa intensywnie pracuje nad rozwojem na rynkach zagranicznych. - Pracujemy m.in. nad Zambią, coś próbujemy robić w Angoli, pracujemy w Kazachstanie, nie porzucamy też Wietnamu - powiedział. - Będziemy otwierali też nowe kierunki. Nowe emerging markets. Zastanawiamy się m.in. nad Białorusią - dodał.

Poinformował też, że spodziewa się, iż niebawem ruszy realizacja wartego blisko 10 mln USD kontraktu w Etiopii dotyczącego uruchomienia systemu informatycznego służącego do pozyskiwania i zarządzania danymi odczytowymi etiopskiego rynku energii.

Portfel zamówień Asseco Poland w oprogramowaniu i usługach własnych na 2015 r. ma obecnie wartość 3.993 mln zł i jest 17 proc. wyższy rdr - podała spółka w materiałach prasowych.

Łączny portfel zamówień na 2015 r. ma wartość 4.430 mln zł i jest 17 proc. wyższy rdr.

bEEbhZpW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEEbhZqq
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)