Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portfel zamówień Erbudu przekroczył 1,5 mld zł

0
Podziel się:

Zobacz plany inwestycyjne giełdowej spółki na 2015 rok.

Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu
Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu (materiały prasowe)
bEISwOJh

Grupa Erbud weszła w 2015 rok z portfelem zamówień o wartości około 1,55 mld zł. Spółka nie wyklucza niewielkich przejęć w segmencie energetycznym - podał zarząd Erbudu w sprawozdaniu za czwarty kwartał ubiegłego roku.

_ - Grupa planuje dalszy wzrost portfela zleceń, z czego część pozyskiwanych projektów powinna być realizowana w br. W negocjacjach pozostają obecnie projekty o łącznej wartości ok. 450 mln zł _ - napisano w raporcie.

Zarząd Erbudu widzi możliwości dalszego rozwoju segmentu kubaturowego, inżynieryjno-drogowego i energetycznego. Na koniec 2014 r. segment kubaturowy posiadał portfel zleceń o wartości 1 mld zł z tego do realizacji w 2015 r. jest 891 mln zł. W negocjacjach pozostają kolejne projekty z segmentu biurowców i centrów handlowych.

bEISwOJj

Segment inżynieryjno-drogowy wszedł w 2015 r. z portfelem zleceń o wartości 310 mln zł wobec 95,9 mln zł w analogicznym okresie 2014 r.

Segment energetyczny wszedł w 2015 r. z portfelem zleceń o wartości 148,3 mln zł. - _ Zarząd zakłada dalszą rozbudowę segmentu i wzrost poziomu kontraktacji. Segment energetyczny grupy będzie zwiększał zaangażowanie w projekty ogólnopolskie w obszarze usług serwisowych i modernizacyjnych w energetyce oraz w budownictwie dla energetyki odnawialnej _ - napisano w raporcie.

W 2015 r. roku grupa przejęła dwie spółki z segmentu energetycznego, tj. firmę NGK Ojrzyński oraz EnergoServ Pomorze, działające w obszarze modernizacji i remontów dla energetyki.

_ - W br. grupa rozbudowuje segment energetyczny poprzez kolejne przejęcia aktywów. W styczniu br. Erbud Industry Centrum (dawny Engorem) przejęła wybrane aktywa energetyczne od Polimex Mostostal. Wartość transakcji wyniosła 2,4 mln zł netto. W efekcie wskazanych transakcji segment energetyczny został wzmocniony o 203 osoby oraz potencjał nowych długoterminowych projektów związanych z takimi klientami jak EDF Wybrzeże SA czy Alstom Power sp. z o.o. Zarząd nie wyklucza kolejnych przejęć w bieżącym roku, jednak ich skala nie powinna mieć znaczącego wpływu na wydatki inwestycyjne _ - napisano.

bEISwOJp

W raporcie napisano, ze w 2015 r. segment deweloperski będzie się koncentrował m.in. na dokończeniu projektu komercyjnego w Poznaniu. Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz otwarcia galerii handlowej planowany jest w 2015 r. Ponadto spółka pracuje nad projektem mieszkaniowym w Warszawie, co powinno się przełożyć na wzrost zysków w kolejnych latach.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEISwOJK
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)