Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożyczą pieniądze na zakup kamienicy w Warszawie

0
Podziel się:

Łącznie spółka pozyskała 3 miliony złotych.

Łukasz Tylec, prezes 2C Parters
Łukasz Tylec, prezes 2C Parters (2C Partners)

Zajmująca się rewitalizacją i restrukturyzacją nieruchomości spółka 2C Partners pożyczyła 3 miliony złotych na zakup kolejnego obiektu. Tym razem firma zainteresowała się kamienicą znajdującą się na warszawskiej Pradze. W komentarzu dla Money.pl, prezes Łukasz Tylec dodaje, na jakim etapie jest proces wprowadzenia spółki na GPW.

Notowana na rynku NewConnect spółka 2C Partners wyemitowała trzy tysiące obligacji o wartości 1000 złotych każda. Łączna wartość pozyskanych środków to 3 miliony złotych, a mają być one przeznaczone m.in. na zakup kamienicy w dzielnicy Praga-Północ w Warszawie. Ich oprocentowanie wynosi 9,5 procent w skali roku. Do tego zostały zabezpieczone wpisem hipotecznym do wysokości 150 procent wartości emisji.

Pozostała kwota zasili aktualnie prowadzone przez spółkę projekty w Warszawie. -_ W tej chwili nasze projekty obejmują budynki przy ul. Kołowej 54, Kamionkowskiej 41 oraz ul. Kamionkowskiej 29. Rozbudowujemy również nieruchomości przy ul. Grochowej 282 _ - komentuje dla Money.pl Łukasz Tylec, prezes zarządu 2C Partners.

Trzynastego maja spółka zadebiutowała na NewConnect. W planach jest jednak przejście na GPW. - _ 2C Partners S.A. rozważa obecnie również możliwość pozyskania środków na dalszy rozwój poprzez emisję akcji. Zarząd liczy, że dzięki temu realne stałoby się osiągnięcie minimalnego progu kapitalizacji wynoszącego 12 mln euro, które umożliwiłby przeniesienie notowań akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Obecnie trwają analizy możliwego harmonogramu prac nad zmianą rynku notowań _ - czytamy w komunikacie spółki.

Prezes dodaje jednak, że ostateczna decyzja co do wejścia na rynek regulowany nie została jeszcze podjęta. - _ Rozważany wariant przewiduje zakończenie tego procesu w przeciągu 12-18 miesięcy _ - mówi Łukasz Tylec.

W ubiegłym roku spółka zanotowała 420 tysięcy złotych zysku. Patrząc na poziom przychodów (3,9 mln złotych) generowany zysk jest niewielki. W 2012 roku było to 308 tysięcy złotych. W pierwszych trzech miesiącach tego roku firma zarobiła 552 tysiące złotych, a w drugim 6 mln 257 tysięcy złotych.

Spółka wyjaśnia, że poprawa wyników wynika m.in. z dokonania aktualizacji wycen posiadanych nieruchomości do wartości godziwej o kwotę 8,4 mln złotych.

2C Partners zajmuje się nabywaniem, rewitalizacją oraz w końcowym etapie, sprzedażą lokali nabywcom.

- _ Spółka kupuje hurtowo lokale. Najczęściej w postaci całych budynków lub wydzielonych ich części. Następnie realizowany jest proces rewitalizacji. Rewitalizacja obejmuje aspekty budowlane, czyli remonty, zmianę układu funkcjonalnego lokali, ale również aspekty prawne. Wreszcie w końcowym etapie następuje sprzedaż pojedynczych lokali finalnym nabywcom _ - tak dla *Money.pl *opisuje działalność spółki prezes Łukasz Tylec.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)