Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pragma Inkaso prawie podwoiła zakup wierzytelności

0
Podziel się:

Grupa kapitałowa podsumowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2013 roku.

Pragma Inkaso prawie podwoiła zakup wierzytelności
(Pragma Inkaso)
bEshyXIl

W trzecim kwartale 2013 roku grupa kapitałowa zanotowała 88-procentowy wzrost liczby umów zawartych w ramach kupna wierzytelności - poinformowała Pragma Inkaso w raporcie. Przez ostatnie trzy miesiące pozyskała łącznie 152 miliony złotych wierzytelności.

Na zdjęciu Tomasz Boduszek, prezes Pragma Inkaso

W tej chwili grupa Pragma Inkaso obsługuje łącznie 381,5 miliona złotych wierzytelności. To o 28 procent więcej, niż w trzecim kwartale zeszłego roku. Jak podaje w raporcie spółka, najszybciej wzrosła wartość kupowanych wierzytelności: z 4,5 miliona złotych w trzecim kwartale 2012 roku do 8,5 miliona w analogicznym okresie tego roku.

bEshyXIn

_ Wartość wierzytelności zleconych do windykacji wyniosła w raportowanym okresie 19 mln złotych _ - informuje spółka w komunikacie. _ Największy udział w jego strukturze mają usługi faktoringowe (176,2 mln zł), a następnie windykacja na zlecenie (167,2 mln zł) _ - czytamy dalej.

_ - W strukturze kontraktacji w Grupie dominują usługi faktoringu, na co wpływa dekoniunktura gospodarcza i związane z nią problemy przedsiębiorców z utrzymaniem płynności firm. Rosnącą świadomość na temat narzędzia, jakim jest faktoring, przekłada się na coraz większe zainteresowaniem firm taką formą finansowania - _zauważa Tomasz Boduszek.

- Z_ naczący wzrost podpisanych umów na kupno wierzytelności w naszym portfelu to także pokłosie panującej sytuacji ekonomicznej i rosnącego zadłużenia podmiotów z różnych branż, jak też podejmowanych przez nas wysiłków, aby zdywersyfikować źródła przychodu - dodaje prezes. _

Pragma Inkaso S.A., główna spółka w grupie, i Pragma Faktoring, notowane są na głównym parkiecie warszawskiej giełdy.

bEshyXIt

Zobacz notowania akcji Pragma Inkaso w ostatnich trzech miesiącach:_ _

_ _

Zobacz notowania spółki Pragma Faktoring:

Czytaj więcej w Money.pl

bEshyXIu
bEshyXIO
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)