Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premiera Wiedźmina 3 znów przesunięta. Milionowe koszty

0
Podziel się:

- Koszty przesunięcia gry szacujemy na małe kilka milionów złotych i są one związane głównie z pensjami zespołu - poinformował Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Premiera Wiedźmina 3 znów przesunięta. Milionowe koszty
(cd projekt red)
bEISFCad

_ - Koszty przesunięcia gry szacujemy na małe kilka milionów złotych i są one związane głównie z pensjami zespołu. Poza tym żadnych dodatkowych kosztów nie będzie _ - poinformował Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

_ - To nie będzie miało jakiegoś zauważalnego wpływu na nasz rachunek wyników. Przez przesuniecie i dopracowanie gry liczymy na lepsze przyjęcie przez graczy i w rezultacie lepszą sprzedaż _ - dodał. Poinformował też, że spółka nie przewiduje żadnych kar umownych od dystrybutorów gry w związku z opóźnieniem terminu debiutu.

_ - Większość dystrybutorów zareagowała na tę informacje neutralnie. Część zareagowała pozytywnie, bo przesunięcie ich nic nie kosztuje, a wolą dopracowaną grę, bo wiedzą, że im ona będzie lepsza, tym więcej zarobią _ - powiedział prezes.

bEISFCaf

Wczoraj wieczorem CD Projekt postanowił o kolejnym przesunięciu terminu debiutu gry Wiedźmin 3. Obecna data premiery to 19 maja 2015 roku. CD Projekt pierwotnie zakładał premierę gry Wiedźmin 3 Dziki Gon w 2014 roku. W marcu spółka przesunęła premierę na 15 lutego 2015 roku.

_ - Na dziś gra ma sporo drobnych błędów i to jest główna przyczyna przesunięcia. Gra jest większa niż zakładaliśmy i będzie to ponad 100 godzin rozgrywki, dlatego też liczba drobiazgów, które trzeba poprawić jest bardzo duża _ - powiedział Kiciński.

W program motywacyjny CD Projektu wpisany jest cel, który mówi, że suma skonsolidowanych zysków za lata obrotowe 2012-2015 w przeliczeniu na jedną akcję spółki ma być nie mniejsza niż 2,436 złotych.

Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 94,95 mln akcji. To oznacza, że z założeń do programu motywacyjnego wynika, iż aby został on uruchomiony suma zysków w latach 2012-15 powinna wynieść nie mniej niż 231,3 mln złotych.

bEISFCal

_ - Zdecydowanie chcemy zawalczyć, aby zrealizować program motywacyjny za 2015 r. _ - powiedział Kiciński.

Czytaj więcej w Money.pl
Kurs CD Projekt mocno w dół. Przez "Wiedźmina" Spółka poinformowała o opóźnieniu w premierze gry.
CD Projekt zmniejszył udziały w spółce cdp.pl cdp.pl od 20 lat zajmuje się wydawaniem i dystrybucją gier wideo.
Spółka dnia: Od tej premiery zależą zyski CI Games [WYWIAD] O wartym ponad 40 milionów złotych projekcie rozmawiamy z prezesem Markiem Tymińskim.
bEISFCaG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)