Notowania

basement crawl
22.02.2014 07:13

Premiera polskiej gry na PS4 w przyszłym tygodniu

Gra będzie kosztowała 9,99 dolarów w Stanach Zjednoczonych i 9,99 euro na Starym Kontynencie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(archiwum własne)

W dniu 25 lutego w USA i dzień później w Europie na konsole PlayStation 4 ruszy sprzedaż gry _ Basement Crawl _, największej produkcji notowanej na NewConnect Bloober Team.

To pierwsza gra krajowego producenta na tę coraz bardziej popularną konsolę - sprzedaż PlayStation 4 na początku lutego przekroczyła już pięć milionów sztuk.

_ - Premiera naszej najważniejszej produkcji będzie miała duży wpływ na wyniki finansowe już za pierwszy kwartał - _ mówi cytowany w komunikacie prasowym Piotr Babieno, prezes spółki (na zdjęciu).

Według pierwotnych planów gra miała zadebiutować na rynku europejskim pod koniec stycznia, ale spółka podjęła decyzję o ujednoliceniu terminu debiutu na całym świecie, czytamy w komunikacie prasowym.

_ Basement Crawl _ to wieloosobowa gra akcji z elementami strategicznymi, oparta na labiryncie. Inspiracją do stworzenia tego tytułu były takie gry jak _ Bomberman _ czy _ Spy vs. Spy _, ale gra ta została przygotowana całkowicie w nowej stylistyce.

Gra będzie kosztowała 9,99 dolarów w Stanach Zjednoczonych i 9,99 euro na Starym Kontynencie.

Spółka Bloober Team w 2013 roku zwiększyła przychody z 2,3 miliona w 2012 do poziomu 2,8 milionów złotych (z czego jednak zmiana stanu produktów wyniosła 2,06 miliona - co oznacza, że spółka poniosła już koszty związane z produkcją, ale nie uzyskała z tego tytułu przychodu w badanym okresie). Zysk z działalności operacyjnej spadł z 179 do 122 tysięcy, zaś wynik netto z plus 275 tysięcy do minus 33 tysięcy złotych.

Tagi: basement crawl, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, newconnect, prosto z firm, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz