Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
29.05.2015 15:33

Prezes Banku Ochrony Środowiska odwołany

Rada nadzorcza odwołała również ze stanowiska wiceprezesa Adama Grzebielucha.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BOŚ Bank)
Mariusz Klimczak, prezes BOŚ S.A.

Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska odwołała Mariusza Klimczaka ze stanowiska prezesa i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa dotychczasowemu wiceprezesowi Dariuszowi Danilukowi.

Rada nadzorcza odwołała również ze stanowiska wiceprezesa Adama Grzebielucha. "W pozostałym zakresie skład zarządu nie uległ zmianie" - podał bank.

Notowania akcji BOŚ w tym roku

W komunikacie bank nie podał powodów odwołania dotychczasowego prezesa.

Dariusz Daniluk, jak można przeczytać na stronie internetowej BOŚ, z sektorem finansowym związany jest od 1989 roku. Pracował między innymi w Narodowym Banku Polskim w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego, a następnie w Departamencie Zagranicznym. Był też prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz