Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Libetu chwali wyniki spółki, ale jej kurs poszedł mocno w dół

0
Podziel się:

Inwestorzy zignorowali widać fakt, że wyniki na poziomie przychodów, zysku operacyjnego oraz netto rosły w ujęciu trzech kwartałów.

Prezes Libetu chwali wyniki spółki, ale jej kurs poszedł mocno w dół
(Libet S.A.)
bEKMtetN

Skonsolidowane przychody producenta kostki brukowej Libet od początku 2014 roku wyniosły 207,6 miliona złotych, o jedną trzecią więcej, niż rok wcześniej - podała spółka. Prezes Thomas Lehmann (na zdjęciu) w informacji prasowej chwali się wynikami, ale inwestorów wcale one nie przekonały. Kurs akcji Libetu wczoraj poszedł w dół aż o 5 procent.

Papiery mocno traciły właściwie od samego początku notowań. Później spadki wyhamowały i trzy godziny po otwarciu kurs wykreślił dzienne minimum na poziomie 2,74 zł. Od tego momentu notowania się stabilizowały i na koniec dnia wartość akcji spółki zamknęła się w kwocie 2,81 złotych.

Notowania Libetu dzień po publikacji wyników

bEKMtetP

Inwestorzy zignorowali widać fakt, że wyniki na poziomie przychodów, zysku operacyjnego oraz netto rosły w ujęciu trzech kwartałów. Słabe były jednak wyniki za sam trzeci kwartał. O ile jeszcze przychody wzrosły (z 83,7 do 89,8 miliona złotych), tak EBIT oraz zysk netto spadły, odpowiednio o 3 i 15 procent.

_ - Analizując wyniki trzeciego kwartału należy pamiętać o dwóch niejako powiązanych ze sobą kwestiach: rekordowym pierwszym półroczu 2014 oraz bardzo wysokiej bazie w trzecim kwartale 2013 roku - _ tłumaczy cytowany w komunikacie prasowym Thomas Lehmann.

Prezes spółki w rozmowie z Money.pl przekonywał, że trwające miesiące są bardzo ważne ze względu na zbliżające się wielkimi krokami wybory samorządowe. _ - W roku wyborczym nie buduje się zazwyczaj kanalizacji, a raczej chodniki, czy place - _ tłumaczył Thomas Lehmann.

mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: "MS Mincho"; mso-fareast-theme-font: minor-fareast; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: "Times New Roman"; mso-bidi-theme-font: minor-bidi; mso-ansi-language: PL; mso-fareast-language: PL; mso-bidi-language: AR-SA;">Thomas Lehmann

bEKMteuq
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)