Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mnc
23.03.2015 13:19

Prezes Mennicy dzieli zyski i zapowiada duże przetargi

Zobacz, jak ocenia politykę NBP w zakresie sprzedaży monet kolekcjonerskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mennica Polska)

Zarząd Mennicy Polskiej będzie rekomendował, by z zysku osiągniętego w 2014 roku wypłacić dywidendę na poziomie podobnym do ubiegłorocznego - poinformował Grzegorz Zambrzycki (na zdjęciu), prezes spółki.

- Jako zarząd przygotowaliśmy się na wypłatę dywidendy mniej więcej w tej samej wysokości, jesteśmy gotowi, by takim wynikiem się podzielić - powiedział na poniedziałkowym spotkaniu Zambrzycki.

Z zysku za 2013 rok na dywidendę trafiło 23,1 mln zł, co dało 0,45 zł dywidendy na akcję.

Pod koniec 2014 roku grupa miała 56.407.500 akcji Netii, co stanowiło 16,21 proc. jej kapitału. - Naszym celem nie jest inwestowanie spekulatywne. Liczymy na długofalowy wzrost wartości tej spółki. Nie mamy strategii wychodzenia z tego aktywa - powiedział Zambrzycki. - Apetyt na dywidendę z Netii jest bardzo duży - dodał.

Spółka podała, że w segmencie polskich monet kolekcjonerskich nastąpiło ożywienie i zdaniem prezesa obiecujące są również zmiany w systemie dystrybucji monet kolekcjonerskich NBP.

- Polityka NBP jest słuszna, liczymy, że w perspektywie kilku lat rynek ten się odbuduje - powiedział Zambrzycki. Mennica jest także między innymi dostawcą systemów sprzedaży biletów komunikacji miejskich.

- W 2015 roku na pewno będziemy widzieli poprawę w kartach miejskich, między innymi dzięki automatom w drugiej linii metra. W części menniczej mamy kilka przetargów, które nam wejdą i kolejne, które będą teraz rozpatrywane - powiedział Zambrzycki.

- Mamy dwa duże przetargi w tym roku, do tego się przygotowujemy, część sprzedaż byłaby w 2015 roku - dodał.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: mnc, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz