Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
otm
18.03.2015 12:44

Prezes Otmuchowa zapowiada zmiany. Planuje inwestycje

Spółka chce ograniczyć liczbę zakładów do trzech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(InnerValue)
Mariusz Popek, prezes grupy Otmuchów

Otmuchów, producent słodyczy i słonych przekąsek, zakłada wydatki na inwestycje w 2015 roku na poziomie większym niż 12 milionów złotych, a także większą liczbę nowych produktów - zapowiedział Mariusz Popek (na zdjęciu), prezes spółki. Dodał, że spółka pracuje nad różnymi projektami, a ich szczegóły będą znane po pierwszym półroczu.

- W 2014 roku przeznaczyliśmy na inwestycje około 12 mln zł, natomiast w bieżącym, 2015 roku planujemy wydać jeszcze więcej - powiedział Mariusz Popek.

Prezes wskazał, że wysokość wydatków będzie zależna od potrzeb inwestycyjnych i tego, na które projekty spółka się zdecyduje. Spółka planuje także kontynuację procesu konsolidacji.

- Chcemy przyspieszyć proces konsolidacji, w związku z czym będziemy go integrowali z inwestycjami rozwojowymi we wszystkich naszych zakładach - dodał Jarosław Kapitanowicz, wiceprezes Otmuchowa.

Wskazał on, że spółka pracuje nad różnymi projektami. Rozważa także zmniejszenie liczby zakładów do trzech.

- Chcielibyśmy zmniejszyć liczbę zakładów do trzech, ale będzie się to wiązać z naszymi planami inwestycyjnymi i będzie to od nich zależne - powiedział Kapitanowicz.

- Chcemy wprowadzić nowe technologie. Prowadzimy w tej chwili prace koncepcyjne, ale to, które strefy będziemy rozwijać i w jaki sposób, będzie wiadome prawdopodobnie po pierwszym półroczu - dodał Popek.

Prezesi wskazali, że efekty inwestycji mogą ruszyć w drugiej połowie 2015 roku. - W wyniku dalszej konsolidacji i inwestycji spadną koszty stałe, chcemy utrzymać tyle samo linii produkcyjnych i utrzymać dotychczasową pracochłonność - powiedział Popek. Dodał, że spółka bardziej planuje się skupić na konsolidacji samej produkcji niż na łączeniu zakładów.

Notowania akcji spółki Otmuchów na giełdzie w Warszawie

Otmuchów w latach 2013-14 wycofał z produkcji 40 pozycji sprzedażowych. Jednocześnie w ostatnim roku wprowadził około 5 nowych produktów. - Cały czas pracujemy nad nowymi produktami. W 2015 roku zakładamy wprowadzenie na rynek większej liczby produktów niż w roku ubiegłym - powiedział prezes Popek.

Pytany o sposób finansowania inwestycji odpowiedział: "Rozważamy różne źródła finansowania i nie wykluczamy żadnego z nich, w tym emisji akcji. Niemniej jednak na tę chwilę nie planujemy emisji, a bardziej preferowalibyśmy finansowanie w postaci kredytu inwestycyjnego".

Spółka obecnie nie planuje akwizycji, choć też ich nie wyklucza. - Na tę chwilę nie rozglądamy się za akwizycją, ale jesteśmy elastyczni i gdyby na rynku pojawiła się odpowiednia oferta to rozważylibyśmy ją - powiedział Popek.

- Chcemy się skupić na naszych planach związanych z konsolidacją, czyli zwiększaniem efektywności grupy, ale też na planach inwestycyjnych, które wesprą nasz rozwój. Ewentualna akwizycja opóźniłaby realizację tych celów - dodał.

Przedstawiciele spółki wyrazili zadowolenie z wyników finansowych za 2014 rok i zapowiedzieli, że rok 2015 może być lepszy. Wskazali też, że wszystko będzie zależeć od kursów walutowych i cen surowców, które są niewiadomą.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: otm, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz