Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie firmy
11.02.2015 18:41

Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odwołany przez Ewę Kopacz

Firma odpowiada za bezpieczeństwo w polskiej przestrzeni powietrznej, także podczas startów i lądowań samolotów na polskich lotniskach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews/LUKASZ JOZWIAK/REPORTER)

Premier Ewa Kopacz, na wniosek minister infrastruktury i transportu Marii Wasiak, odwołała prezesa Krzysztofa Kapisa (na zdjęciu) - poinformował w środę resort infrastruktury. Kapis był prezesem PAŻP od 2013 r. W komunikacie nie podano powodów tej decyzji.

Jednocześnie poinformowano, że obowiązki prezesa PAŻP od środy powierzone zostały dotychczasowej wiceprezes Magdalenie Jaworskiej.

Kapis został powołany na prezesa PAŻP w październiku 2013 r., a wcześniej, od lipca, był zastępcą prezesa Agencji. Przed podjęciem pracy w PAŻP Kapis był dyrektorem departamentu lotnictwa w ministerstwie transportu. W 2006 r. był prezesem Polskich Linii Lotniczych, w latach 2003-2006 - wiceprezesem ds. ekonomiczno-prawnych. Był także prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Jako prezes PAŻP Kapis odpowiadał m.in. za prace związane z nowym systemem zarządzania ruchem lotniczym Pegasus 21. Dzięki temu systemowi kontrolerzy ruchu lotniczego mogą obsłużyć większą liczbę samolotów na polskim niebie.

Magdalena Jaworska została powołana na wiceprezes PAŻP ds. finansowo-administracyjnych we wrześniu 2014 r. przez ówczesną wicepremier, minister infrastruktury Elżbietę Bieńkowską.

Jaworska w latach 2008-2014 jako zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad odpowiadała za realizację programu budowy dróg i autostrad o wartości ponad 100 mld złotych, współfinansowanego m.in. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz w ramach PPP, a także za wdrożenie elektronicznego systemu poboru opłat. Wcześniej była m.in. Dyrektorem Generalnym w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

PAŻP odpowiada za bezpieczeństwo w polskiej przestrzeni powietrznej, także podczas startów i lądowań samolotów na polskich lotniskach. Jest jedyną firmą w Polsce zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polskie firmy, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz