Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes T-Mobile Polska zrezygnował. Zastąpi go Grek

0
Podziel się:

Biuro prasowe w rozmowie z Money.pl nie zdradza powodów rezygnacji oraz szczegółów wyboru następny.

Zacharias Piperidis, p.o. prezesa T-Mobile Polska
Zacharias Piperidis, p.o. prezesa T-Mobile Polska (T-Mobile)
bEKMTctN

Dotychczasowy prezes T-Mobile Polska, zrezygnował ze stanowiska. Do momentu wyboru następcy jego funkcję będzie pełnił działający w strukturach grupy Grek, Zacharias Piperidis (na zdjęciu). Biuro prasowe w rozmowie z Money.pl nie zdradza powodów rezygnacji oraz szczegółów wyboru następny.

Miroslav Rakowski odejdzie z firmy z dniem 31 października. Zostanie on jednak w firmie do końca roku, aby zapewnić płynne przekazanie obowiązków. Decyzję złożył na ręce rady nadzorczej motywując ją nowymi wyzwaniami poza grupą Deutsche Telekom. Biuro prasowe T-Mobile Polska na pytanie dotyczące tego, jakie są to wyzwania zadane przez Money.pl, nie udziela informacji.

Wiadomo natomiast kto przejmie jego obowiązki. Funkcję pełniącego obowiązki prezesa zarządu obejmie Zacharias Piperidis, który obecnie jest członkiem zarządu do spraw operacyjnych w grupie OTE w Grecji. Będzie on łączył obowiązki dotychczasowego i nowego stanowiska.

bEKMTctP

Michael Wilkens, przewodniczący rady nadzorczej T-Moblie Polska podziękował Rakowskiemu za przeprowadzenie zmian barw marki oraz modernizację sieci. Firma wprowadziła również w tym czasie mobilne płatności NFC z usługą MyWallet i rozwijała usługi bankowe, a także pozyskała częstotliwości niezbędne do oferowania klientom usług w technologii LTE.

W rozmowie z biurem prasowym T-Moble Polska, Money.pl dowiedziało się, że firma nie udziela również żadnych informacji na temat terminu oraz kandydatów na kolejnego prezesa. Dodano również, że najbliższym wyzwaniem dla firmy będzie kolejna aukcja częstotliwości.

T-Mobile Polska jest jednym z największych operatorów komórkowych w Polsce. Zatrudnia około 4800 osób i obsługuje niemal 15,7 mln klientów. Współzałożycielem jest koncern telekomunikacyjny grupa Deutsche Telekom. Obecnie jest on również jedynym właścicielem T-Mobile Polska.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKMTctV
bEKMTcuq
business news
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)