Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
act
26.09.2014 16:41

Prezes Action pozbył się akcji wartych 7 mln złotych

Środki przeznaczy na rozwój firmy produkującej gry na urządzenia mobilne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Martis CONSULTING)
Paweł Bieliński, prezes Action

Swoje udziały w spółce zajmującej się dystrybucją sprzętu IT, RTV i AGD zmniejszył prezes i współzałożyciel Piotr Bieliński (na zdjęciu). Jednocześnie zapewnia, że decyzja o sprzedaży akcji nie ma związku z kondycją Action. Pozyskane środki zainwestuje w producenta gier na urządzenia mobilne. Jego pierwsze dzieło prawdopodobnie pojawi się w ciągu miesiąca.

Piotr Bieliński sprzedał akcje spółki warte ponad 7 milionów złotych. Transakcja dotyczyła dokładnie 150 tysięcy akcji, których wartość za sztukę w momencie sprzedaży wynosiła 47 złotych. Tym samym jego wielkość udziałów w Action zmniejszyła się do 20,86 procent z 21,76 procent wcześniej. Środki te wykorzysta na dokapitalizowanie spółki produkującej gry na urządzenia mobile.

- _ Sprzedałem niewielki pakiet akcji Action, żeby pozyskać środki na dokapitalizowanie naszej spółki produkującej gry na urządzenia mobilne Action Games Lab. Ze względu na ryzyko i profil działalności, nie chciałem jej dokapitalizować przez Action _ - mówi Paweł Bieliński, prezes Action.

Bieliński zapowiedział, że w ciągu miesiąca firma ta może wypuścić pierwszą grę. - _ Spółka potrzebuje pieniędzy na przyspieszenie rozwoju i stąd decyzja o sprzedaży akcji i zasileniu jej w gotówkę _ - dodał.

Według raportu półrocznego Action miał 40 procent udziałów w Action Games Lab. Prezes zapewnił, że decyzja o sprzedaży akcji Action nie ma żadnego związku z działalnością dystrybutora IT. - _ W Action wszystko idzie zgodnie z planem, wrzesień powinien zakończyć się dwucyfrową dynamiką wzrostu sprzedaży i nie widzę żadnego zagrożenia dla realizacji tegorocznych naszych prognoz _ - mówił Bieliński.

Według przewidywań, Action w 2014 roku zarobi 70,85 mld złotych. Przychody mają wynieść 5,45 mld złotych. W pierwszym półroczu 2014 roku spółka zarobiła 33,17 mln złotych zysku, przy przychodach wynoszących 2,52 mld złotych.

Analitycy wysoko wyceniają spółkę. Ostatnio otrzymała rekomendację _ kupuj _ od analityków Uni Credit oraz DM BOŚ.

W wyniku tej informacji akcje Aciton tuż przed końcem sesji traciły ponad 1,5 procent.

Notowania akcji spółki Action podczas piątkowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: act, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz